Připojištění k povinnému ručení #2: Asistenční služby v zahraničí

09.03.2016

Jste v cizí zemi a porouchá se Vám auto. Jak si poradit s jazykovou bariérou? Jak zajistit opravu vozidla, abyste mohli pokračovat dál v cestě? V takové krizové situaci je asistenční služba k nezaplacení.

Porucha na cestě
Když Vás v zahraničí nemile překvapí porucha či nehoda, pomůžou Vám asistenční služby.

Asistenční služba, jak už sám název napovídá, je podpora při nečekané krizové situaci. Stačí zavolat a obratem je o Vás postaráno. Přivolají Vám pomoc, zajistí opravu, odtáhnou nepojízdné auto.

Jak Vám pomůže asistenční služba v zahraničí

Ať už se Vám auto porouchá nebo se stanete účastníkem dopravní nehody, bezodkladně kontaktujte asistenční službu povinného ručení. Pomoc asistence na telefonu funguje 24 hodin denně a je v češtině. Dokáže na dálku řešit vzniklou událost a komunikovat ve Váš prospěch například s policií nebo zdravotní službou. Postup vždy s operátory asistenční služby konzultujte a řiďte se jejich pokyny.

Kde všude platí asistenční služba

Vzhledem k tomu, že asistenční službu si sjednáváte v rámci povinného ručení, je platná tam, kde je platná zelená karta (jediný uznávaný doklad o sjednaném povinném ručení). Seznam zemí naleznete přímo na zelené kartě, kterou musíte vozit všude s sebou. Jedná se o členské státy Evropského hospodářského prostoru, dále země stanovené vyhláškou Ministerstva financí a země, se kterými uzavřela dohodu Česká kancelář pojistitelů.

Vybírejte asistenční službu podle kvality

Jestliže vyrážíte do zahraničí pravidelně, na asistenčních službách nešetřete. Rozšířená asistence zahrnuje více služeb (např. úhradu nákladů za nocleh, úhradu nákladů za ponechání zničeného vozu v zahraničí, poskytnutí náhradního vozidla po dobu opravy) a také vyšší limity plnění. Uvědomte si, že úkony v zahraničí bývají zpravidla dražší než v tuzemsku.

Ve chvíli pojistné události kvalitní asistenční služba dokáže ušetřit mnohem víc než nízké pojistné. Co se někdy tváří levně, může být ve výsledku pěkně drahé.

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále:

Doporučte nás