Havarijní pojištění začíná tam, kde končí povinné ručení

09.05.2017

Povinné ručení jako základní pojištění vozidla slouží, jak dobře víme, k náhradě škody druhých osob a je z pohledu zákona nezbytností. Avšak z pohledu řidiče, který nehodu způsobí, nemusí být vždy dostačující. Navíc autonehoda nenese oběti vždy jen na opačné straně. Také naše zdraví a majetek jsou na silnici v ohrožení a mají vysokou cenu. A v takovém případě platí, že kam povinné ručení nedosáhne, tam vás ochrání havarijní pojištění.

Ne vždy vám postačí povinné ručení

Zákonné pojištění jménem povinné ručení

Každý, kdo vlastní vozidlo registrované v České republice, musí mít sjednané povinné ručení. Za nedodržení této povinnosti ze zákona vyplývá případná pokuta, která sahá často až k desítkám tisíc korun. Výběr konkrétního pojištění už státem dané není, volíte si ho dle svých požadavků u pojišťovny, pro kterou se rozhodnete. I maximálně nastavená výše pojistných limitů, rozšířené asistenční služby a všechna připojištění povinného ručení vás ale při nehodě nemusí zajistit tak, jako by tomu bylo u havarijního pojištění.

Když povinné ručení nestačí

Ač se z názvu může zdát, že toto pojištění řeší pouze havárie a karamboly na vašem voze, není tomu tak. Ke zničení vozidla nemusí dojít pouze při jízdě následkem nehody. Proto je výhodné mít k povinnému ručení také havarijní pojištění, jelikož myslí na všechny nežádoucí situace. Na základě předpokládaných rizik si nejčastěji volíte balíčky s pojištěním proti odcizení, vandalismu a přírodním živlům. Nabízených variant od nejrůznějších pojišťoven je nespočet a vy si je během chvíle můžete porovnat a vybrat tu nejvhodnější, která bude vaše povinné ručení doplňovat.

Nepodceňujte připojištění

Výhodou obou pojištění je možnost se připojistit v rámci jedné smlouvy. U povinného ručení lze využít doplňkové pojištění proti odcizení, pojištění skel, připojištění proti škodám způsobeným zvěří či živly nebo úrazové pojištění. Avšak v mnoha situacích vám ani tento doplňující model pojištění nebude stačit, například tehdy, když byste si před cestou na dovolenou rádi připojistili přepravovaná zavazadla proti krádeži a poničení nebo osoby ve voze proti úrazu, jako je tomu v případě havarijního pojištění.

My vám to spočítáme

Možnosti povinného ručení a havarijní pojištění se mění s každou pojišťovnou, proto je nutné před samotným uzavřením jednoho i druhého pojištění srovnat ceny a nabízené produkty pomocí naší kalkulačky a případně se poradit s odborníky. Stačí jen na hlavní stránce vyplnit formulář “Chci být kontaktován” a naši makléři vás budou ve vámi zvolený čas kontaktovat.

Další zajímavé články

Čeští a Českoslovenští prezidenti a jejich vozový park

Jaké byly automobily českých a československých prezidentů
10.01.2018

Volba prezidenta se neúprosně blíží. Jaké byly volby našich prezidentů při výběru reprezentativních vzorků do vozového parku?

Jak na levné cestování po Austrálii?

X typů na levné cestování po Austrálii
17.01.2018

Dlouhé písečné pláže, krásná příroda a milí lidé, to vše se skrývá za Austrálií. Přinášíme vám pár tipů na to, co navštívit a jak ušetřit.


Kam dále:

Doporučte nás