Havarijní pojištění začíná tam, kde končí povinné ručení

09.05.2017

Povinné ručení jako základní pojištění vozidla slouží, jak dobře víme, k náhradě škody druhých osob a je z pohledu zákona nezbytností. Avšak z pohledu řidiče, který nehodu způsobí, nemusí být vždy dostačující. Navíc autonehoda nenese oběti vždy jen na opačné straně. Také naše zdraví a majetek jsou na silnici v ohrožení a mají vysokou cenu. A v takovém případě platí, že kam povinné ručení nedosáhne, tam vás ochrání havarijní pojištění.

Ne vždy vám postačí povinné ručení

Zákonné pojištění jménem povinné ručení

Každý, kdo vlastní vozidlo registrované v České republice, musí mít sjednané povinné ručení. Za nedodržení této povinnosti ze zákona vyplývá případná pokuta, která sahá často až k desítkám tisíc korun. Výběr konkrétního pojištění už státem dané není, volíte si ho dle svých požadavků u pojišťovny, pro kterou se rozhodnete. I maximálně nastavená výše pojistných limitů, rozšířené asistenční služby a všechna připojištění povinného ručení vás ale při nehodě nemusí zajistit tak, jako by tomu bylo u havarijního pojištění.

Když povinné ručení nestačí

Ač se z názvu může zdát, že toto pojištění řeší pouze havárie a karamboly na vašem voze, není tomu tak. Ke zničení vozidla nemusí dojít pouze při jízdě následkem nehody. Proto je výhodné mít k povinnému ručení také havarijní pojištění, jelikož myslí na všechny nežádoucí situace. Na základě předpokládaných rizik si nejčastěji volíte balíčky s pojištěním proti odcizení, vandalismu a přírodním živlům. Nabízených variant od nejrůznějších pojišťoven je nespočet a vy si je během chvíle můžete porovnat a vybrat tu nejvhodnější, která bude vaše povinné ručení doplňovat.

Nepodceňujte připojištění

Výhodou obou pojištění je možnost se připojistit v rámci jedné smlouvy. U povinného ručení lze využít doplňkové pojištění proti odcizení, pojištění skel, připojištění proti škodám způsobeným zvěří či živly nebo úrazové pojištění. Avšak v mnoha situacích vám ani tento doplňující model pojištění nebude stačit, například tehdy, když byste si před cestou na dovolenou rádi připojistili přepravovaná zavazadla proti krádeži a poničení nebo osoby ve voze proti úrazu, jako je tomu v případě havarijního pojištění.

My vám to spočítáme

Možnosti povinného ručení a havarijní pojištění se mění s každou pojišťovnou, proto je nutné před samotným uzavřením jednoho i druhého pojištění srovnat ceny a nabízené produkty pomocí naší kalkulačky a případně se poradit s odborníky. Stačí jen na hlavní stránce vyplnit formulář “Chci být kontaktován” a naši makléři vás budou ve vámi zvolený čas kontaktovat.

Další zajímavé články

Srovnání cen v nejoblíbenějších zimních střediscích v Čechách

Srovnání cen zimních středisek v ČR
20.11.2017

Rozpočet na zimní dovolenou je nemalou investicí, proto není od věci si předem spočítat alespoň základní výdaje na skipass, ubytování atd.

Je handsfree opravdu tak bezpečné, jak se tvrdí?

Je handsfree bezpečné?
17.11.2017

V autech se běžně používá systém handsfree. S ním se řidič může věnovat řízení během vyřizování telefonátů. Je handsfree opravdu tak bezpečné?


Kam dále: