Česká pojišťovna a. s.

Česká pojišťovna je od roku 2008 součástí Generali PPF
Holdingu B. V.
, který působí ve 14 zemích střední a východní Evropy.

Patří mezi nejstarší pojišťovny v České republice, které podnikají v pojišťovnictví. Na našem území má postavených několik stovek poboček, tudíž se řadí mezi nejsnadněji dostupné pojišťovny na českém trhu.

Česká pojišťovna
Česká pojišťovna poskytuje individuální životní a neživotní pojištění, ale i pojištění pro různě velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik.

Co nabízíme od České pojišťovny

Povinné ručení

Informace o České pojišťovně

Sídlo:
Spálená 75/16, 113 04 Praha 1
Infolinka:
+420 241 114 114
Web:

Historie České pojišťovny

Počátky České pojišťovny spadají do první poloviny 19. století. Její vznik se pojí s rokem 1827, kdy byla založena První česká vzájemná pojišťovna. Ta se zpočátku zaměřovala na pojištění nemovitostí proti požáru. Přestože později nabízela klientům i jiné služby pojištění, tak největší pojistné události, které likvidovala, jsou spojeny právě s požárem. Mezi něž patří požár Národního divadla v roce 1881, na jehož obnovu bylo vyplaceno asi 300.000 zlatých.Po roce 1948 vznikla monopolní Československá pojišťovna, která své jméno ještě několikrát změnila. Název Česká pojišťovna, jak známe dnes, vznikl až v roce 1992. Monopolní postavení České pojišťovny končí v roce 1991, kdy byl vydán zákon o pojišťovnictví, který umožnil vstup dalším pojišťovnám na český pojistný trh. Do konce roku 1999 vzniklo v České republice dalších 42 pojišťoven.