Cestovní pojištění pro diabetiky

Běžné cestovní pojištění se nevztahuje na ošetření přímo související s cukrovkou, zároveň ale žádná pojišťovna nenabízí speciální cestovní pojištění pro diabetiky. Jedinou možnou prevencí je svědomitá příprava před odjezdem. Shrnuli jsme doporučení lékařů a cestovních kanceláří a přinášíme seznam nezbytných kroků před odjezdem na dovolenou a slovníček důležitých frází, které je dobré s sebou mít pro každý případ.

Cestovní pojištění pro diabetiky

Lékaři doporučují věnovat pozornost výběru vhodné destinace a ideálně se vyhnout místům s nízkou úrovní hygieny. Kromě léků, glukometru a dostatečných zásob inzulínu si přibalte také sladké tyčinky anebo plechovku coly kvůli případnému hypoglykemickému záchvatu. „Chybět by vám neměl ani injekční sekt s glukagonem,“ doplňuje povinnou výbavu diabetika MUDr. Hana Palečková z diabetologické ambulance.

Povinná výbava diabetika

Cestovní pojištění nabízené českými pojišťovnami se sice nevztahuje přímo na zdravotní péči spojenou s diabetem, přesto je vždycky dobré si ho na cesty do zahraničí sjednat. Stojí v řádech desítek korun za týdenní pobyt a přináší jistotu proplacení případných léčebných výloh. Navíc zahrnuje třeba i pojištění domácnosti v době nepřítomnosti nebo způsobení škody někomu dalšímu.

Slovníček frází diabetika