Cestovní pojištění Chartis

06.05.2016

Server Peníze.cz přinesl v roce 2012 případ čtenáře Pavla, který plánoval rodinnou dovolenou v Londýně s celkovými výdaji téměř 500 000 Kč. Vzhledem k vysoké částce si předem zajistil i odpovídající cestovní pojištění od dnes již neexistující pojišťovny Chartis. To se na první pohled ukázalo být správným krokem poté, co mu těsně před odletem syn onemocněl angínou, a celý drahý silvestrovský pobyt  musel Pavel zrušit. Vzhledem k tomu, že smlouva zahrnovala i storno cesty, očekával bezproblémové vyřízení a proplacení náhrady škody. Pojišťovna jej ale nečekaně odmítla.

Cestovní pojištění Chartis

Nikdo si nepřeje, aby během jeho dovolené došlo k jakémukoliv problému. Ať už je to úraz, ztráta zavazadel nebo dokonce zrušení cesty ještě před vlastním odjezdem z důvodu nemoci. Přesto je třeba počítat i s těmito scénáři, které mohou znamenat významnou finanční újmu. To je důvod, proč si pořizujeme cestovní pojištění a v případě nouze očekáváme rychlou pomoc a následnou likvidaci pojistné škody. Na úvod zmíněný Pavlův případ ale ukazuje, že  ne vždy je tento proces bezproblémový. Pojišťovna Chartis  začala argumentovat citací z pojistných podmínek, kde z plnění vyjímá případy onemocnění, o kterých pojistník věděl ještě před uzavřením smlouvy. V případě Pavlova syna se jednalo o neplatný argument, protože dle dokumentace měl jen jednou v daném roce nasazena antibiotika. Případ  nakonec zamířil k soudu, který Pavel nad pojišťovnou vyhrál.

Tento případ je snad jen výjimkou, ale zároveň dokladem, jak důležitý je (nejen) u cestovního pojištění výběr seriózní a prověřené pojišťovny. Zároveň platí, že důkladné nastudování podmínek uzavírané smlouvy vám může ušetřit většinu budoucích starostí a pár minut času nemalé finanční částky.

Další zajímavé články

Dopravní výchova – povinná součást výuky

Dopravní výchova učí děti bezpečnému chování na silnici
17.10.2017

Dopravní výchova má vést ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu, proto je nedílnou součástí výuky na základních školách.

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce
20.09.2017

Bouřka, především pak blesk, dokáže poškodit vaši nemovitost i vybavení vaší domácnosti. Majetek se vyplatí chránit mimo jiné vhodným pojištěním.


Kam dále: