4 nejzajímavější lyžařská centra pro rodiny v České republice

30.11.2018

Hranice celé České republiky jsou definované pohořím, které sice není nijak zvlášť vysoké, ale na vysokohorskou turistiku nebo lyžování bohatě stačí a navíc je z čeho vybírat: 13 míst, která jsou rozeseta po celém území Česka a v každém z nich navíc několik středisek. Typ zimního střediska si každý vybírá podle toho, co od něj vyžaduje, zda se jde pobavit s partou kamarádů, nebo strávit příjemný čas s rodinou, popřípadě zažít nějaký adrenalin apod. Pokud se chystáte na rodinnou dovolenou, měli byste myslet i na to, kam s dětmi na sjezdovce (lyžařské miniškolky, instruktoři, mírné sjezdovky), ale i mimo ni (aquaparky, zábavní střediska, baby friendly hotely apod.).

4 nejzajímavější lyžařská centra pro rodiny v České republice

Sport areál Klíny

Rodinné zimní středisko Klíny se nachází v Krušných Horách nedaleko města Most, necelých 100 km od Prahy. Kromě sjezdovek je zde i snowpark a sáňkařská dráha, kde se zabaví celá rodina, k dispozici je i půjčovna sjezdového vybavení a servis, lyžařská a snowboardová škola (od 3 let věku), restaurace a občerstvení. Na místě působí zážitková agentura Zimlet, která zajistí program pro děti školou povinné: dětská lyžařská akademie, lezecká stěna, jízda rolbou apod. Areál v zimním období pořádá i animační programy, karnevaly a další soutěže. Kromě sáňkování můžete zkusit projížďku na speciálně upravených kolech Fatboy.
Počet a délka sjezdovek: 5 mírných sjezdovek v délce 3,1 km.
Cena skipasů: dospělí 450 Kč, děti od 6 do 15 let 300 Kč (Hlavní sezóna)
Cena lyžařské školky: individuální lekce 520 Kč na 50 minut, skupinová lekce 980 Kč pro 3 osoby na 50 minut

Skiareál Lipno

Lipenský areál se prezentuje jako rodinné středisko, které všem členům rodiny nabídne celodenní zábavu. Sjezdové tratě jsou mírné obtížnosti, ideální pro děti a začátečníky. Nejdelší sjezdová trať Jezerní měří 1400 metrů. U dolní stanice lanovky se nachází výukové hřiště Fox park o délce 120 metrů se 3 pojízdnými koberci a pohádkovými slalomy a vstup je zdarma. Bambini park, kde je možné kromě lyžování i bobovat a sáňkovat, měří 60 metrů a je určen pro ty nejmenší lyžaře do 4 let v doprovodou rodičů – je také zdarma. Maskotem dětského zimního světa je lišák Fox na lyžích, kterého děti mohou v dětském areálu při různých aktivitách včetně např. ranní rozcvičky potkat. Na školní sjezdovce má dokonce i svou chýš.
Počet a délka sjezdovek: 10 sjezdovek, skicross s 2 paralelními tratěmi, fox park a bambini park o celkové délce komplexu 12,2 km
Cena skipasů: dospělí 710 Kč, děti do 15 let 480 Kč (Hlavní sezóna)
Ceník lyžařské školky: individuální lekce 720 Kč za 50 min.

Skiareál Horní Domky

Lyžařský areál je součástí města Rokytnice nad Jizerou, které se nachází 130 km od Prahy v západních Krkonoších (Liberecký kraj, okres Semily). Svou polohou zasahuje do Krkonošského národního parku a návštěvníci areálu se tak musí držet vyznačených běžeckých tras nebo sjezdovek. Nejvyšší bod lyžařského areálu na Lysé hoře je ve 1315 metrech nad mořem. Sjezdovky jsou různorodé obtížnosti, od nejsnazší modré až po nejnáročnější černou a snowpark. Místy mají šířku až 100 metrů. Na Horních Domkách se nachází servis i půjčovna vybavení. V areálu probíhá i výuka sjezdového lyžování, snowboardingu, skialpinismu a telemarku pod vedením zkušených instruktorů z Major ski school. V dětském parku s pojízdným pásem probíhá skupinová i individuální výuka. K dispozici je i dětský koutek se službou hlídání dětí.
Počet a délka sjezdovek: 7 sjezdovek, které se ještě různě větví do několika dalších spojovacích úseků o délce 13,5 km.
Cena skipasů: dospělí 650 Kč, děti do 15 let 450 Kč (Hlavní sezóna), děti do 6 let zdarma
Ceník lyžařské školky: individuální lekce 500 Kč na 55 minut, skupinová lekce 650 Kč na 2 hodiny

Skiareál Špindlerův mlýn

“Špindl” je jedním z nejznámějších a nejvyhledávanějších zimních středisek v Čechách. Je také jedním z nejrozlehlejších a svou oblíbenost má i u mnohých českých celebrit. Součástí areálu je 5 středisek:

  • Svatý Petr (černá sjezdovka FIS World cup s mezinárodními parametry, 300 metrů Audi Race Track – trať s časomírou)
  • Hromovka (Funtrack a nejdelší osvětlená sjezdovka na večerní lyžování)
  • Medvědín
  • Mísečky (Burton Snow Park)
  • Přední Labská

Ve Špindlerově mlýně se nachází hned několik půjčoven lyží a snowboardů sítě Spindl Motion Rental, kde poskytují i kvalitní servis. U všech hlavních lyžařských vleků probíhá výuka dětí v Meďánkových lyžařských školkách s profesionální péčí školy Skol Max a možností hlídání dětí i přes oběd. V centru Špindlerova mlýna je v zimní sezóně umístěno uměle osvětlené venkovní kluziště s půjčovnou bruslí a osvětlením. Při nákupu skipasů přes internet a více jak 3 dny dopředu můžete ušetřit stovky korun.
Počet a délka sjezdovek: více jak 11 sjezdovek o celkové délce 27 km
Cena skipasů: dospělí 1000 Kč, dítě 700 Kč (Hlavní sezóna), děti do 6 let zdarma
Ceník lyžařské školky (do 12 let): individuální lekce 1090 Kč na 50 minut, skupinová lekce 750 Kč na 2 hodiny dopoledne a 650 Kč odpoledne

Počet a délka sjezdovek Cena skipasů Cena lyžařské školky
Sport areál Klíny 5 mírných sjezdovek v délce 3,1 km. dospělí 450 Kč, děti od 6 do 15 let 300 Kč (Hlavní sezóna) individuální lekce 520 Kč na 50 minut, skupinová lekce 980 Kč pro 3 osoby na 50 minut
Skiareál Lipno 10 sjezdovek, skicross s 2 paralelními tratěmi, fox park a bambini park o celkové délce komplexu 12,2 km dospělí 710 Kč, děti do 15 let 480 Kč (Hlavní sezóna) individuální lekce 720 Kč za 50 min.
Skiareál Horní Domky 7 sjezdovek, které se ještě různě větví do několika dalších spojovacích úseků o délce 13,5 km. dospělí 650 Kč, děti do 15 let 450 Kč (Hlavní sezóna), děti do 6 let zdarma individuální lekce 500 Kč na 55 minut, skupinová lekce 650 Kč na 2 hodiny
Skiareál Špindlerův mlýn více jak 11 sjezdovek o celkové délce 27 km dospělí 1000 Kč, dítě 700 Kč (Hlavní sezóna), děti do 6 let zdarma individuální lekce 1090 Kč na 50 minut, skupinová lekce 750 Kč na 2 hodiny dopoledne a 650 Kč odpoledne
Autor Martin Straka

Martin Straka

Martin Straka je ředitelem klientského centra a péče o zákazníky. Se svým týmem poskytuje zákazníkům Srovnátor.cz špičkový servis a dohlíží na to, aby naše procesy byly efektivní a zákazníci byli spokojení nejen při sjednání nového produktu, ale i kdykoliv potřebují s něčím pomoci.

Jeho články informují nejen o nejnovějších trendech a aktuálních tématech, ale přináší i praktické a zajímavé tipy z různých oblastí běžného života.

Hledat na webu Srovnátor.cz