Autem na hory

16.02.2017

Období jarních prázdnin vypuklo a rodiče s dětmi se vydávají na zimní dovolenou do Čech, ale i do zahraničí. Jako nejčastější způsob dopravy si volí jízdu vlastním vozem, a to především kvůli pohodlnosti. Nejen samotná cesta, ale i parkování v zimním středisku však nesou rizika nehod, krádeží či poškození vozidel. Pro ty, co se rozhodnou odjet autem na hory, je téměř žádoucí mít sjednané havarijní pojištění.

Autem na hory

Víte, kolik za pojištění auta zaplatíte?

Částku, kterou za havarijní pojištění zaplatíte, ovlivňuje kromě údajů pojistníka také rozsah pojištěných rizik a procento spoluúčasti. Dále pak typ vozidla, jeho cena, stáří, značka a v neposlední řadě také to, s jakým záměrem budete své auto používat. Pro pojišťovnu je z hlediska uplatnění slev směrodatné, nakolik máte vůz zabezpečený, zda jezdíte bez nehod a jak často chcete pojistku splácet. Výslednou cenu si může každý spočítat pomocí kalkulačky, kde má možnost okamžitého srovnání havarijního pojištění vozidel.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Důkladně promyslete možnost připojištění

Pro rodinu, která cestuje za sněhem do zahraničí, je nutné pojištění v rámci Evropy. Další důležitou okolností je délka trasy do cílového místa. Každým ujetým kilometrem se totiž zvyšuje riziko nehody a s ní spojené riziko zranění přepravovaných osob. Ty se však dají v rámci doplňkového pojištění zabezpečit. Cena se stanovuje dle počtu pojištěných sedadel a výše pojistných limitů. Vezete-li s sebou na zimní dovolenou cenné věci, jako například drahé lyžařské vybavení, vyplatí se připojištění zavazadel, jehož částka je závislá na výši spoluúčasti a limitu pojistného plnění.

Plaťte co nejméně

Při výběru havarijního pojištění se rozhodujte pečlivě, zvažte a rozpočítejte si jednotlivé možnosti pojištění a jeho placení, například roční poplatek je oproti čtvrtletnímu daleko levnější. Exkluzivní cenu vám také nabídnou naši makléři, stačí jen v kalkulačce zaškrtnout, že máte zájem o akční neveřejné nabídky, vyplnit kontakt na vás a jen čekat na telefonát. Nebo vyplňte formulář v nabídce “Chci být kontaktován”, který najdete na hlavní stránce a naši makléři se vám obratem ozvou.

Hledat na webu Srovnátor.cz