Havarijní pojištění začíná tam, kde končí povinné ručení

08.05.2017

Povinné ručení jako základní pojištění vozidla slouží, jak dobře víme, k náhradě škody druhých osob a je z pohledu zákona nezbytností. Avšak z pohledu řidiče, který nehodu způsobí, nemusí být vždy dostačující. Navíc autonehoda nenese oběti vždy jen na opačné straně. Také naše zdraví a majetek jsou na silnici v ohrožení a mají vysokou cenu. A v takovém případě platí, že kam povinné ručení nedosáhne, tam vás ochrání havarijní pojištění.

Havarijní pojištění začíná tam, kde končí povinné ručení

Zákonné pojištění jménem povinné ručení

Každý, kdo vlastní vozidlo registrované v České republice, musí mít sjednané povinné ručení. Za nedodržení této povinnosti ze zákona vyplývá případná pokuta, která sahá často až k desítkám tisíc korun. Výběr konkrétního pojištění už státem dané není, volíte si ho dle svých požadavků u pojišťovny, pro kterou se rozhodnete. I maximálně nastavená výše pojistných limitů, rozšířené asistenční služby a všechna připojištění povinného ručení vás ale při nehodě nemusí zajistit tak, jako by tomu bylo u havarijního pojištění.

Když povinné ručení nestačí

Ač se z názvu může zdát, že toto pojištění řeší pouze havárie a karamboly na vašem voze, není tomu tak. Ke zničení vozidla nemusí dojít pouze při jízdě následkem nehody. Proto je výhodné mít k povinnému ručení také havarijní pojištění, jelikož myslí na všechny nežádoucí situace. Na základě předpokládaných rizik si nejčastěji volíte balíčky s pojištěním proti odcizení, vandalismu a přírodním živlům. Nabízených variant od nejrůznějších pojišťoven je nespočet a vy si je během chvíle můžete porovnat a vybrat tu nejvhodnější, která bude vaše povinné ručení doplňovat.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Nepodceňujte připojištění

Výhodou obou pojištění je možnost se připojistit v rámci jedné smlouvy. U povinného ručení lze využít doplňkové pojištění proti odcizení, pojištění skel, připojištění proti škodám způsobeným zvěří či živly nebo úrazové pojištění. Avšak v mnoha situacích vám ani tento doplňující model pojištění nebude stačit, například tehdy, když byste si před cestou na dovolenou rádi připojistili přepravovaná zavazadla proti krádeži a poničení nebo osoby ve voze proti úrazu, jako je tomu v případě havarijního pojištění.

My vám to spočítáme

Možnosti povinného ručení a havarijní pojištění se mění s každou pojišťovnou, proto je nutné před samotným uzavřením jednoho i druhého pojištění srovnat ceny a nabízené produkty pomocí naší kalkulačky a případně se poradit s odborníky. Stačí jen na hlavní stránce vyplnit formulář “Chci být kontaktován” a naši makléři vás budou ve vámi zvolený čas kontaktovat.

Hledat na webu Srovnátor.cz