Cestovní pojištění – co vše je možné připojistit

15.06.2017

Každá cesta do zahraničí s sebou přináší mnoho rizik. A to nejen v případě letní dovolené v Chorvatsku nebo na prodlouženém víkendu ve Francii. Také na jednodenní pracovní cestě nebo na výletě za dobrodružstvím se vám může cokoliv přihodit. Najděte s námi tu nejlepší kombinaci cestovního pojištění s připojištěním šité vám na míru a cestujte beze strachu.

Cestovní pojištění – co vše je možné připojistit

Možnosti cestovního pojištění

Při plánování vašich toulek po světě byste měli v první řadě zvážit všechna nebezpečí, která vás mohou po cestě a v cílové zemi ohrozit. Na základě této skutečnosti pak zvolte vhodné cestovní pojištění a nezapomínejte na nutná připojištění:

  • úrazové pojištění,
  • pojištění zavazadel,
  • pojištění odpovědnost. 

Úrazové pojištění

Cestování s sebou přináší nejen radostné zážitky, ale někdy i ty bolestné. Řeč je o nepříjemných úrazech, které jsou bohužel častou tečkou za spokojenou dovolenou a někdy i obrovskou zátěží po stránce finanční. Často nejen pro dotyčného, ale i pro celou jeho rodinu. Rozšíření cestovního pojištění o úrazové pojištění za vás může toto břemeno převzít, a to v případě smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu včetně denního peněžního odškodnění za léčení úrazu.  

Pojištění zavazadel

Na každou cestu mimo domov s sebou zaručeně berete minimálně jedno zavazadlo s nejnutnějšími věcmi, a už to znamená riziko jeho ztráty či odcizení. Proto se vždy vyplatí najít si cestovní pojištění, které možnost připojištění zavazadel poskytuje. Oceníte to především tehdy, budete-li cestovat letadlem, součástí připojištění je totiž také zničení zavazadla či jeho zpoždění, což bývá u tohoto způsobu dopravy velmi časté. Pozor na cennosti a podobné věci, které pojišťovna v případě krádeže či poškození nekryje. Čtěte si proto vždy pečlivě pojistnou smlouvu. 

Pojištění odpovědnosti

Způsobit třetí osobě škodu na majetku nebo na zdraví může obrátit náš život naruby během jedné vteřiny. Bez pojištění odpovědnosti veškerá škoda a s ní spojené problémy padají na vaše bedra. V případě, že se připojistíte takzvaně “na blbost”, vám bude krýt záda vaše pojišťovna. Konkrétně za vás převezme náhradu za výdaje zdravotní pojišťovny a za způsobené škody na majetku poškozeného.  

Pojistěte se ještě dnes

S naší kalkulačkou si můžete srovnat nabídky cestovního pojištění a připojištění od vybraných pojišťoven. V rámci jedné pojišťovny máte na výběr nejrůznější varianty pojistných balíčků, které se liší rozsahem možných rizik.

Hledat na webu Srovnátor.cz