Co zahrnuje pojištění domácnosti?

01.02.2017

Máte v bytě sedačku, televizi, koberce nebo například postel? Pak je pojištění domácnosti určeno právě pro vás. Kryje totiž škody vzniklé na vybavení bytu a to včetně cenností, nábytku a elektroniky.

Co zahrnuje pojištění domácnosti?

Co kryje pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje škody, které vzniknou na vybavení – nebo-li na všem, co lze z bytu “odnést”. Vztahuje se jak na poškození vlivem havárie, tak na krádež. Chrání nás tedy například i ve chvíli, kdy nás vytopí soused. Při sjednávání pojištění domácnosti je dobré stanovit si takové pojistné limity, abychom v případě pojistné události mohli byt kompletně nově zařídit.

Pojištění domácnosti x pojištění nemovitosti

Často si lidé pletou pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Jsou to však dvě rozdílné pojistky a každá se vztahuje na něco jiného. Pojištění nemovitosti tak kryje škody vzniklé na rodinném či bytovém domě a to například poškození střechy vlivem pádu stromu, poškození omítky či garážových vrat. Nevztahuje se ale právě na vybavení nemovitosti, které lze “přestěhovat”. Pokud tedy vlastníte rodinný dům, je dobré mít jak pojištění nemovitosti, tak pojištění domácnosti. Podívejme se na pár příkladu, co která pojistka kryje.

Pojištění nemovitosti Pojištění domácnosti
Střecha ano ne
Fasáda domu ano ne
Stavební materiál ano ne
Radiátor ano ne
Televize ne ano
Spotřebiče ne ano
Sportovní vybavení ne ano

Cenu pojištění ovlivňuje několik faktorů jako jsou limity plnění, lokalita, výše spoluúčasti nebo míra zabezpečení domácnosti. Se sjednáním pojištění domácnosti vám pomůžou naši makléři a poradí, jaké si nastavit limity plnění a která pojistka je tou nejvýhodnější právě pro vás!

Hledat na webu Srovnátor.cz