Dopravní nehoda s kolem. Cyklisté zaviní více jak 3 tisíce nehod ročně

20.09.2015

Patříte mezi milovníky bicyklů? Tak na pozemní komunikaci dodržujte stejná pravidla jako řidiči motorových vozidel. Stejně jako za volant nepatří alkohol a omamné látky, tak ani za řídítka. Věřte, škody, které můžete způsobit jako cyklista, nejsou bezvýznamné, pohybují se od několika do stovek tisíc korun.

Dopravní nehoda s kolem. Cyklisté zaviní více jak 3 tisíce nehod ročně
Cyklista je mnohem zranitelnější v porovnání s řidičem auta. | Foto: Fotolia.com

Vyjet si na kole na pivo není u nás nic neobvyklého. Ve většině případů bohužel nezůstane cyklista u jednoho. Jenomže v případě, že cyklista nadýchá při kontrole do jednoho promile, může dostat pokutu až 20 tisíc korun, nadýchá-li nad jedno promile, může se částka vyšplhat až na 50 tisíc korun.

Motoristy chrání povinné ručení, cyklisty pojištění odpovědnosti

Motoristu před nepřízní osudu chrání povinné ručení, ale co ochrání cyklistu? Pojištění odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě. Jak sám uvádí Jan Vlček, obchodní ředitel Slavia pojišťovny, Jedním z nejčastějších důvodů plnění v rámci pojištění odpovědnosti z činnosti v běžném občanském životě bývají právě újmy na majetku nebo na zdraví způsobené cyklisty.“

Pojištění odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě Vám pomůže v situaci, kdy jste někomu povinni nahradit způsobenou škodu na majetku, finanční újmu nebo újmu na zdraví. Často se sjednává spolu s pojištěním domácnosti, jako připojištění, ale je možné ho sjednat i samostatně.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Milovníci kol dodržujte pravidla a předejděte kolizi

 • Na pozemní komunikaci dodržujte pravidla silničního provozu.
  Za viníka dopravní nehody byl cyklista letos označen v 1.121 případech.
 • Děti do 18 let jsou povinni jezdit s přilbou
  V loňském roce na jízdním kole zemřely dvě děti a ani jedno z nich nemělo helmu.
 • Nejezděte pod vlivem alkoholu a omamných látek.
  Třetinu všech nehod způsobí cyklisté pod vlivem alkoholu.
 • Zkontrolujte stav a výbavu svého jízdního kola.
  90 % cyklistů jezdí za snížené viditelnosti bez osvětlení.
Hledat na webu Srovnátor.cz