Graffiti a jiný vandalismus na nemovitostech

05.04.2017

Nová fasáda, natřený plot nebo opravené dveře od garáže dokáží nás i naši nemovitost rozzářit. Opak pak nastává ve chvíli, kdy ráno či po návratu z dovolené zjistíme, že se náš opravený dům stal útočištěm vandalů či sprejerů.

Graffiti a jiný vandalismus na nemovitostech

Základem je pojištění

V případě, že jste majitelem domu, chalupy nebo například garáže, je dobré zajistit si pojištění nemovitosti. To totiž pokrývá škody, které vzniknou právě na stavbě nebo jejích součástech. Pojištění nemovitosti se tak vztahuje nejen na živel, ale právě i na případný vandalismus.

Pojištění nemovitosti vs. pojištění domácnosti

Možná jste si sjednávali pojištění týkající se vašeho domova a tak chodíte spát s vědomím, že je chráněn i váš dům. Nesmíte si ovšem plést pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Zjednodušeně lze říci, že pojištění domácnosti kryje škody vzniklé na vybavení domácnosti – nábytek, elektronika, ceniny a chrání nás tak v případě vykradení bytu nebo v případě vytopení či vyhoření domácnosti. Nevztahuje se však na stavbu jako takovou – fasáda, garáž, plot či střecha.

Pojištění nemovitosti Pojištění domácnosti
Střecha ano ne
Fasáda domu ano ne
Stavební materiál ano ne
Radiátor ano ne
Televize ne ano
Spotřebiče ne ano
Sportovní vybavení ne ano

Obnova smluv

Nezapomínejte jednou za čas svou pojistnou smlouvu zkontrolovat a aktualizovat. Zatímco vaše nemovitost pravděpodobně roste na ceně, pojistka se uzavírá na částku, která je aktuální hodnotou v době sjednání. Pokud je vaše smlouva stará i několik let, můžete tak v případě pojistné události přijít o statisíce…

Spočítejte si pojištění jednoduše online nebo se obraťte na naše zkušené makléře, kteří vám rádi pomohou nastavit podmínky přímo pro vás.

Hledat na webu Srovnátor.cz