Cestovní pojištění na hory

29.12.2016

Jste vášnivý lyžař a proto se chystáte trávit svátky na horách? Kromě nových lyží a helmy je potřeba s sebou zabalit také kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění na hory

Na hory jedině s cestovním pojištěním

Konec prosince a přelom roku je pro mnohé z nás první možností, kdy se můžeme vydat na hory do zahraničí a trávit na lyžích několik dní. Rozdíl v lyžování v českých horách nebo v zahraničí ovšem není pouze ve sněhových podmínkách. Jakmile totiž překročíme hranice našeho státu, potřebujeme cestovní pojištění do zahraničí. V případě, že se navíc chystáme na aktivní dovolenou, vyplatí se u jeho sjednávání nesahat po tom nejlevnějším. Mohlo by nás to totiž vyjít později velmi draho.

Jak vybrat cestovní pojištění na lyže

Pokud si sjednáváme cestovní pojištění s vědomím, že plánujeme věnovat čas hlavně sportu a lyžování, vyplatí se nesledovat pouze cenu pojištění, ale také tomu, co daná pojistka nabízí – důležité jsou hlavně limity pro léčebné výlohy. Ty se mohou lišit i v řádech miliónů korun. V případě úrazu se nám tedy může ušetřená stovka skutečně nevyplatit.

Kolik ušetřím, když si připlatím

Například v případě, kdy vyrážíme na 12 dní do Švýcarska, máme možnost sjednat cestovní pojištění, které počítá se zimními sporty, už za 132 Kč. Takové pojištění má limity pro léčebné výlohy 2.500.000 Kč a nevztahuje se k němu žádné úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu nebo připojištění ztráty zavazadel. Stačí ovšem připlatit 84 Kč (cestovní pojištění Slavia „Na cesty“) a limity se nám ihned zvednou – u léčených výloh na 5.000.000 Kč, odpovědnost za škodu na 1.000.000 Kč a například při krádeži lyží či snowboardu máme nárok až na 20.000 Kč. Vynaložených 84 Kč nám tedy může ušetřit i několik miliónů korun.

Jestli i vaše letošní svátky budou ve znamení hor, sněhu a lyží, určitě si nezapomeňte vybrat cestovní pojištění tak, aby se vyplatilo i v případě, že jej budete skutečně potřebovat. Sjednat si ho můžete jednoduše online na našich stránkách a to i přes mobilní telefon. Nezapomeňte, že cestovní pojištění je platné od momentu jeho úhrady. Proto nenechávejte platbu až na den odjezdu, ale zajistěte vše potřebné s dostatečným předstihem.

Hledat na webu Srovnátor.cz