Jak chytře ušetřit na povinném ručení

10.05.2017

Rádi šetříte? Je to samozřejmě rozumné a jak se říká koruna ke koruně… Ne vždy ale znamená nízká cena tu nejvýhodnější volbu. Víte, jak se to říká… „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval ty nejlevnější věci.“

Jak chytře ušetřit na povinném ručení

To je levný, to beru

Je celkem přirozené, že když se mluví o šetření a tom, co je levné, náš zrak kontroluje cenu. „Nejlevnější povinné ručení!“ – no není to lákavé? Jasně, že ano. Povinné ručení je ale produkt, stejně jako většina pojistek, u kterého cenu hodnotíme dvakrát. Prvně, když jej platím a podruhé, když jej potřebuji. To, co se během sjednávání zdálo jako výhodná koupě, se nám může při pojistné události nemile prodražit.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Šetřit, ale chytře

U povinného ručení není důležitá jen cena, ačkoliv je to samozřejmě jeden z hlavních bodů, co u jeho výběru rozhoduje. To nejlevnější povinné ručení totiž mívá také ty nejnižší limity, což znamená, že v případě nehody, pojišťovna hradí jen škody do 30 mil. Kč, což je zákonem daná hranice, a vše ostatní již musí jít z vlastní kapsy. Musíme si uvědomit, že nehoda neznamená vždy „jen“ to, že někomu ťukneme auto. Častou chybou bývá, že se řidičům zdá 30 mil. Kč jako dostatečně vysoká částka. Hradí se z něj ovšem i případná pracovní neschopnost či trvalé následky třetích osob. Poničená svodidla nebo například oprava tramvaje či autobusu – zkrátka náhrada všeho a všech, kdo byli provozem našeho vozu poškozeni. Věřte, že pak ten nejnižší limit zdaleka nestačí. Sledovat bychom měli také rozsah asistenčních služeb nebo kvalitu pojišťovny během plnění.

Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

Jak tedy vybírat povinné ručení tak, abychom reálně ušetřili a nebyli tratni v případě, že dojde k pojistné události? Hledat musíte povinné ručení, které bude nejvýhodnější. Tedy tak, že porovnáme cenu a výkon. Vždy je lepší připlatit pár stovek, než v případě pojistné události, platit ze svého několik tisíc až miliónů. Pokud si ale nejste jisti správnou volbou, svěřte se do rukou odborníků.

Hledat na webu Srovnátor.cz