Jak levně cestovat po Jižní Americe

21.01.2018

Každý z náš občas zatouží po pořádném výletě plném dobrodružství. Pokud se rozhodnete podniknout takový výlet do Jižní Ameriky, určitě nebudete litovat. Ať už se vydáte do Brazílie, plné nekonečně dlouhých pláží a pralesů, nebo do Chile s nekonečně dlouhými horami, bude to pro vás neuvěřitelný zážitek.

Jak levně cestovat po Jižní Americe

Brazílie

Před cestou

Dobrou zprávou pro všechny turisty je, že turistické vízum je na 90 dní zdarma. Měli byste se určitě nechat očkovat proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a žluté zimnici. Vhodné je také užívat antimalarika. Pokud byste byste chtěli ušetřit na ubytování, pak je nejlepší, najít hotel, který není přímo u pláže, ušetříte tím minimálně 15%. Za noc v průměrném hotelu dva bloky od pláže zaplatíte cca 600 Kč za osobu.

Počasí

Pokud se chcete jet do Brazílie ohřát, pak je vhodné ji navštívit od listopadu do března. V těchto měsících je průměrná teplota kolem 30° Celsia. Jestli chcete využít chladnějšího počasí k dlouhým výletům, pak se vydejte prozkoumat Brazílii v období našeho léta, kdy je průměrná denní teplota 20°.

Letenky

Dříve se ceny letenek pohybovaly okolo 20 000 Kč, což je pravděpodobně částka, kterou si ne každý může dovolit. Pokud ale sledujete akční letenky a nedělá vám problém letět například z Mnichova, pak se dají sehnat letenky kolem 10 000 Kč.

Na co si dát pozor

Jak už jsme zmínili výše, určitě bychom nepodceňovali očkování. Poraďte se se svým lékařem, který vám doporučí potřebná očkování. Se zdravotní péčí souvisí také potřebné pojištění. Zdravotní pojištění je věc, na které byste určitě neměli šetřit. Ošetření v Brazílii je zdarma pouze ve státních nemocnicích, které jsou na velmi podprůměrné úrovni.

Kam na výlet?

Většině lidí se při zmínce o Brazílii vybaví Rio de Janeiro. Brazílie je ale neskutečně rozmanitou zemí, ve které toho můžete podniknout opravdu mnoho. Pokud máte rádi adrenalin, pak určitě vyzkoušejte dobrodružnou výpravu deštným pralesem. Za zmínku stojí určitě také vodopády Iguacú, nebo město Salvador de Bahia, které je zapsané na seznamu UNESCO.

Doprava v Brazílii

Vzhledem k poměrně vysoké ceně jízdenek na autobus, se často více vyplatí pohybovat po Brazílii letecky. Například cena jízdenky z Ria do Sao Paula je 700 Kč, letenka je pouze o 100 Kč dražší. Jako vždy se vám při cestování ve větší skupině lidí vyplatí pronájem auta. Auto si v Brazílii pronajmete od 450 Kč za den.

Chile

Před cestou

Pro vstup do Chile je nutné mít platný cestovní pas, turistické vízum je také na 90 dní zadarmo. Doporučujeme, stejně jako u Brazílie, abyste se svým lékařem prodiskutovali, jaká jsou vhodná očkování. Jelikož jde o zemi, kde nemusíte mít platný očkovací průkaz, svádí to k tomu, nenechat se očkovat, ale nikdy nevíte s čím se setkáte. Pokud se chystáte chodit po horách, pak je vhodné mít s sebou prášky na zvládání vysoké nadmořské výšky. Jelikož jde o zemi s poměrně vysokou kriminalitou je vhodné nosit cenné věci neustále u sebe, nikoliv v batohu.

Počasí

Severní část země je typická suchým klimatem, zatímco směrem na pak teploty klesají a přibývají srážky. Nejtepleji je v Chile v období od října do dubna, kdy jsou průměrné denní teploty 25°Celsia.

Letenky

Ceny letenek za poslední dobu poměrně klesly. Nyní pořídíte letenku z Prahy do Santiago de Chile za 15 000 Kč nejlevněji. Samozřejmě jak už to bývá, vyplatí se vyhledat letenky s odletem z Vídně, nebo Mnichova.

Kam na výlet?

Za návštěvu určitě stojí národní park Torres del Paine, který byl časopisem National Geographic zvolen za páté nejkrásnější místo na světě. Trasu je možné naplánovat i na několik dní, nejznámnější je trasa do písmena W, která trvá 5 dní. Pokud máte rádi adrenalin, pak se určitě vyplatí zapsat se na kurz surfování. Kde jinde ho zkusit, než na vlnách Tichého oceánu? Velmi populární je také sjíždění horských řek na raftech, nebo výprava na horský ledovec.

Doprava v Chile

Půjčení aut se v Chile moc nedoporučuje z důvodu velkých vzdáleností a značení pouze ve španělském jazyce. Jelikož je v Chile poměrně dobrá autobusová doprava,vyplatí se cestovat bez auta.

Hledat na webu Srovnátor.cz