Jak na levné cestování po Austrálii?

16.01.2018

Jestliže se rozhodnete pro cestu do Austrálie, určitě nebudete litovat a nikdy na ni nezapomenete. Dlouhé písečné pláže, krásné počasí, bohatá příroda, to vše si budete moct vychutnat do posledního doušku. Mnoho lidí se do Austrálie nechce vydat kvůli vysokým cenám letenek, ale prozradíme vám, jak se dá v Austrálii ušetřit a co byste měli rozhodně navštívit.

Jak na levné cestování po Austrálii?

Před cestou

První, na co musíte před cestou myslet jsou víza, tedy povolení k pobytu. Naštěstí získání víza do Austrálie netrvá tak dlouho jako například do USA. V první řadě je potřeba zapsat se do systému eVisitors na australských stránkách Ministerstva imigrace a občanství. Zde vyplníte dotazník a další den vám přijde na email povolení k cestě na 90 dnů. Abyste mohli odletět, tak musíte mít platný cestovní pas ještě 6 měsíců po odletu z Austrálie a nesmíte mít žádný záznam v trestním rejstříku. Jakmile získáte cestovní povolení, nebrání vám nic v nezapomenutelné cestě k protinožcům. Před výletem do Austrálie musíte počítat s tím, že je vše 2x až 4x dražší než v České republice. Jelikož byla ale Austrálie jednu dobu nejbohatší zemí světa a průměrný plat je zde 90 000 Kč, není se čemu divit.

Počasí

Nejlepší doba na výlet do Austrálie je od listopadu do dubna, kdy je v Austrálii léto. Minimální teploty se pohybují okolo 30° Celsia. V australském létě bývají ale časté také prudké deště provázené silnými větry. Na druhou stranu můžete ale zažít také rozsáhlé požáry. V zimě bývá průměrná teplota v Austrálii kolem 15° Celsia, což odpovídá spíše našemu jaru.

Letenky

Zatímco se dřív ceny zpátečních letenek do Sydney pohybovaly okolo 30 000 Kč, dnes už se dají v akci koupit i o 10 000 levněji. Často se vyplatí, kvůli nižším cenám, sledovat lety s odletem například z Německa.

Na co si dát pozor

Austrálie je země s největší koncentrací jedovatých živočichů na světě, proto si při cestách do volné přírody dávejte velký pozor na to kam šlapete. Uštknutí jedovatým hadem v Austrálii většinou bývá smrtelné. Ačkoliv je určitě lákavé zaplavat si v Tichém oceánu, dávejte si pozor na silné podvodní proudy. V případě jakékoliv nehody vytočte číslo 000, které můžete volat kdykoliv potřebujete policii, hasiče, nebo záchranou službu.

Co určitě navštívit?

Když už se vydáte tak daleko, je spoustu míst, které byste neměli vynechat. Jedním z nich je Royal National Park 30 km od Sydney. Zde máte na výběr z několika možností. Můžete podniknout jednodenní výlet, nebo až šestidenní Overland Track. Dalším tipem na zajímavý výlet je jednoznačně monolit Uluru. Jde o nejobjemnější monolit na světě, který svým zajímavým tvarem přiláká ročně tisíce turistů. Pokud máte rádi potápění, tak si můžete zaplatit kurz potápění s instruktorem ve Velkém bariérovém útesu, který je největší na světě.

Cestování po Austrálii

Pokud cestujete sami, nebo ve dvou lidech, pak se vyplatí cestovat autobusem. Jestliže se rozhodnete cestovat ve větší skupině lidí, pak se vám více vyplatí půjčení auta. Pozor si ale musíte dát na jízdu vlevo. Nejlevnější pronájmy auta se pohybují od 45 AUD za den, za 1 litr nafty pak zaplatíte cca 1 dolar. Jelikož je Austrálie velmi rozlehlá, pak se vyplatí dojet ze severu na jih autem, ale zpět letět nízkonákladovým letadlem. Ušetříte tím spoustu peněz, i času.

Ubytování

Možností kde sehnat levné ubytování je mnoho. Nejlevnější možností je zařídit si ubytování v bytě, který budete sdílet s cizími lidmi. Noc v takovém bytě vás vyjde na přibližně 1 500 Kč za noc. Pokud se rozhodnete pro noc v hotelu, musíte počítat s tím, že si připlatíte. Noc v hotelu vás bude stát od 3 000 Kč víc.

Užitečné odkazy:

Hledat na webu Srovnátor.cz