Jak přes zimu chránit lak vozu a čím se bránit proti jeho opotřebení?

28.01.2018

V zimě je nutné starat se o svá auta ještě více než v létě. Někdo si nedokáže představit, že by auto musel mýt sám doma, pro jiného je zase nepředstavitelné dát svého mazlíčka do myčky na auta. Jelikož existuje několik druhů mytí auta, představíme si jednotlivé typy a jejich výhody a nevýhody.

Jak přes zimu chránit lak vozu a čím se bránit proti jeho opotřebení?

Mytí vozidel

Umýt své auto patří samozřejmě k jedné z nejzákladnější činnosti, pokud chceme o své auto pečovat. Máte na výběr z několika možností. Kdo dává přednost pohodlí, může zajet do čerpací stanice a auto nechat umýt v kartáčové myčce. Pokud chcete ušetřit, pak si jistě vystačíte s kyblíkem a houbou v domácích podmínkách. Své auto můžete svěřit do rukou profesionálů, kteří vám ručí za to, že se auto bude blýskat jako při jeho koupi.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Parní ruční mytí auta

Díky vysoké účinnosti se parní mytí auta stává stále více oblíbeným. Ruční mytí auto prodlužuje životnost a lesk laku a moderní technologie chrání karoserii před povětrnostními vlivy. Parní technologie zničí veškeré roztoče a bakterie a viry uvnitř vozu.

Ekologické mytí auta

Ekologickým čištěním vozem je známá firma Maxdrive. Díky speciálním technologiím vyprodukují velmi malé množství vody a oproti běžnému ručnímu čištění se spotřebuje 10x méně vody. Jedná se vlastně o profesionální parní čištění. Pokud se rozhodnete pro ekologické mytí auta, pak si můžete být jistí, že se zbavíte veškerých usazených nečistot. Jedinou nevýhodou oproti klasickému ručnímu mytí je větší finanční náročnost.

Kartáčové mytí auta

Nejrychlejší, přesto ne nejvhodnější čištění auta. Samozřejmě není nic pohodlnějšího, než najet do myčky s kompletně špinavým autem a vyjet s autem, které vypadá jako nové. Kartáčové mytí ale není pro váš lak zrovna tím nejlepším. Kvůli příliš hrubým kartáčům, špinavé oplachové vodě a nekvalitnímu vosku se lak ničí velmi rychle.

Ruční mytí auta houbou a vodou

Člověk, který si svého auta váží by ho v životě nedovezl do myčky k čerpací stanici. Pro někoho je mytí auta jakýsi rituál, bez kterého by nemohl být. I při ručním mytí bychom ale měli dodržovat určitá pravidla. Určitě byste neměli na lak svého auta používat cokoliv jiného než autošampony. Nekupujte ale přehnaně kvalitní, jelikož by se vám mohlo stát, že se vám na pár místech odloupne starý lak. Před mytím si nezapomeňte sundat hodinky a šperky z rukou, kterými byste mohli poškrábat své auto nejvíce. Po umytí auta ho nezapomeňte utřít do sucha jemným hadrem a na závěr navoskovat.

Autor Martin Daneš

Martin Daneš

Jsem Martin Daneš, obchodní a komerční ředitel Srovnátor.cz. Naším úkolem je Vám vždy najít to nejvhodnější pojištění, které se Vám budeme snažit ušít na míru. A díky komplexní produktové nabídce od všech relevantních pojišťoven Vám to můžeme i zaručit. Když budete mít jakýkoli produktový dotaz, neváhejte se na nás obrátit na info@srovnator.cz

Hledat na webu Srovnátor.cz