Muži proti ženám. Kdo je lepší řidič

15.11.2015

Ženy za volantem? Koncem 18. století, kdy se začala psát historie automobilu, bylo nemyslitelné, že by se žena někdy ocitla za volantem. V dnešní době řídí ženy nejen osobní auta, ale i autobusy, trolejbusy či kamiony. Jakými jsou řidičkami?

Muži proti ženám. Kdo je lepší řidič
Muži se obávají žen za volantem. | Foto: Fotolia.com

Statistiky naznačují, že ženy řídí lépe než muži. Stereotypy, že žena je nemožná řidička, však nemizí. Stále se na internetu setkáváme s videi o neschopnosti žen za volantem.

Ženy stejně jako muži způsobují dopravní nehody. Ne že ne. Ženy však mají na vině spíše drobnější nehody. Podle dopravních psychologů mají totiž větší pud sebezáchovy. Ženy neriskují a nepouštějí se do nebezpečných situací, váží si více svého života a dodržují dopravní předpisy, což sami muži hodnotí jako svoji největší slabinu.

Muži se vyšší měrou podílejí na závažných dopravních nehodách. Většině z nich od začátku řidičské kariéry nechybí sebevědomí. Vždyť se s auty setkávají od raného věku. A tak mnohdy přeceňují své schopnosti. Nasvědčuje tomu i bodový systém řidiče. Poměr bodovaných mužů a žen je výrazně odlišný, tvoří jej 83,1 % mužů a 16,9 % žen.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Nic však není černobílé. Ženy mají lepší dispozice psychické muži zase fyzické. Muži jezdí rychleji, ženy zdržují a někdy jezdí bezdůvodně pomalu. Muži jsou při jízdě agresivnější, ženy mnohdy nedokážou vyhodnotit situaci.

Sami se zamyslete, co z toho je pravda. Je však zřejmé, že kdybychom ženské a mužské vlastnosti skloubili dohromady, hned by bylo na silnicích bezpečněji.

Jaké jsou Vaše zkušenosti na silnicích? Šílíte z žen nebo z mužů? Případně vnímáte své nedostatky při řízení, jaké to jsou?

Autor Martin Straka

Martin Straka

Martin Straka je ředitelem klientského centra a péče o zákazníky. Se svým týmem poskytuje zákazníkům Srovnátor.cz špičkový servis a dohlíží na to, aby naše procesy byly efektivní a zákazníci byli spokojení nejen při sjednání nového produktu, ale i kdykoliv potřebují s něčím pomoci.

Jeho články informují nejen o nejnovějších trendech a aktuálních tématech, ale přináší i praktické a zajímavé tipy z různých oblastí běžného života.

Hledat na webu Srovnátor.cz