Sjednání povinného ručení, stažení dokumentů, informace o stavu silnic. Mobilní aplikace usnadňují řidičům život

02.10.2014

V případě, že cestujete automobilem každý den, riziko dopravní nehody se zvyšuje. Na možné komplikace je tak dobré být vždy připraven. Do svého telefonu si nyní můžete stáhnout mobilní aplikace jednotlivých pojišťoven, které mohou být v případě nehody účinným pomocníkem.

Sjednání povinného ručení, stažení dokumentů, informace o stavu silnic. Mobilní aplikace usnadňují řidičům život
Mobilní aplikace Vaší pojišťovny Vám pomůže i při nehodě. | Foto: Fotolia.com

Většina českých pojišťoven se snaží vyjít vstříc svým klientům a usnadnit jim nahlášení dopravní nehody, zasílání dokumentů, případně sjednání povinného ručení nebo cestovního pojištění. Pohodlnější komunikaci s pojišťovnami tak mají usnadnit mobilní aplikace, které jsou k dispozici pro operační systémy Android, Windows Phone a iOS.

Pobočky pojišťoven a kontakty ihned po ruce

Mezi základní funkce téměř většiny mobilních aplikací patří vyhledávání v seznamu poboček a kontaktů. Některé aplikace rovněž umožňují přímé spojení s pracovníky klientského centra. Nemusíte tak zdlouhavě vyhledávat čísla a čekat na přepojení.

Při cestování do zahraničí oceníte důležitá telefonní čísla v dané zemi nebo podrobnosti o mezinárodních silničních pravidlech (např. povolené rychlosti, omezení apod.).

V aplikaci České pojišťovny navíc můžete spravovat a kontrolovat své smlouvy.

První pomoc při dopravní nehodě

Co je však na aplikacích pojišťoven nejvíce cenné, jsou podrobné informace o postupech při dopravní nehodě či škodách na majetku. Nejrychlejším způsobem se tak dozvíte, jak nahlásit nehodu včetně její likvidace a na jaké dokumenty nezapomenout (případně je přes aplikaci rovnou nahrát). Rovněž máte možnost si přímo zavolat pomoc (např. odtahovou službu nebo záchranné složky).

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Sjednání pojištění online

Pojišťovny se při vývoji svých aplikací zamyslely i nad možností prodeje cestovního pojištění a povinného ručení online. Cílem bylo celý proces zjednodušit. Dále pak vměstnat složité vyřizování na pobočkách v pár jednoduchých krocích v mobilní aplikaci.

Sjednání pojištění online prostřednictvím mobilní aplikace nabízí například AXA, ERV Evropská pojišťovna, ČSOB, UNIQA nebo Česká pojišťovna.

Prevence dopravních nehod a užitečné informace

Za přidanou hodnotu jednotlivých aplikací lze pak považovat edukaci řidičů a přinášení aktuálních informací. Například o počasí a stavu silnic. Díky tomu tak lze dopravním nehodám i předcházet.

Pojišťovny se s mobilními aplikacemi vydaly správným směrem. Přinášejí svým klientům pomocníky, kteří jim ušetří drahocenný čas a finance. A ušetří jim spoustu komplikací s vyřizováním pojistných událostí. Zároveň jsou nápomocny kdykoli a odkudkoli.

Autor Martin Daneš

Martin Daneš

Jsem Martin Daneš, obchodní a komerční ředitel Srovnátor.cz. Naším úkolem je Vám vždy najít to nejvhodnější pojištění, které se Vám budeme snažit ušít na míru. A díky komplexní produktové nabídce od všech relevantních pojišťoven Vám to můžeme i zaručit. Když budete mít jakýkoli produktový dotaz, neváhejte se na nás obrátit na info@srovnator.cz

Hledat na webu Srovnátor.cz