Na hory s kvalitním cestovním pojištěním

08.01.2017

Jste vášnivým lyžařem a každou volnou chvíli v zimních měsících tak trávíte na horách? Samozřejmostí by tak pro Vás mělo být kvalitní cestovní pojištění, které Vám zajistí tu nejlepší péči v případě, že Vás na sjezdovce potká nejen čerstvý sníh.

Na hory s kvalitním cestovním pojištěním

Mezi kvalitní vybavení se počítá i kvalitní cestovní pojištění

Patříte-li k milovníkům zimních sportů a Vaše myšlenky se s příchodem zimy obrací hlavně ke snowboardu či lyžím, měli byste mít na cestu do zahraničí zabalené nejen teplé oblečení a kvalitní vybavení, ale i kvalitní cestovní pojištění! Jak poznáte, které cestovní pojištění je to nejlepší právě pro Vás a Vaši aktivní dovolenou? Rozhodně je dobré klást důraz na výši pojistných limitů a to nejen v případě úrazu, ale například i odcizení vybavení či poškození vypůjčeného vybavení.

Jak vybrat kvalitní cestovní pojištění

Cestovní pojištění je dobré sjednat při jakékoliv cestě do zahraničí. Samozřejmě je však rozdíl, jedeme-li na dva dny poznávat krásy Vídně nebo když naše kroky míří do Alp za freeridem. Pokud je cílem vaší cesty právě aktivní sport, nepodceňujte informaci o výši pojistných limitů a ověřte si, zda sport, který plánujete na dovolené provozovat, nepatří do skupiny těch rizikových – to bývá například již zmíněný freeride nebo freeskiing či skialpinismus. V takovém případě sáhněte po pojištění, jehož limity jsou aspoň 5 miliónů korun.

Příklad ceny pojištění versus vzniklých nákladů

Když se 30letá žena rozhodne vyrazit na týden do Alp a její vášní je freeride a příležitostně skialpismus s přítelem, je pro ni ideální například cestovní pojištění Komfort od Axa Assistance, které má limity pro léčebné výlohy na 5 miliónů korun, odpovědnost za škodu 1 milión korun v případě újmy na zdraví a 500 tisíc korun při poškození věci. Navíc spoluúčast při škodách vyšších než 5 000 Kč je nulová. V prvním kroku online kalkulačky cestovního pojištění je třeba zaškrtnout “rizikové sporty” – jejich seznam se u každé pojišťovny liší a naleznete jej na druhém kroku u jednotlivých pojišťoven. Cena u tohoto příkladu činí 285 Kč.

Protože se jedná o náročné sporty, menší i větší zranění u nich nejsou výjimkou. V případě vážné zlomeniny ve špatně dostupném terénu, kdy je třeba podstoupit operaci, hospitalizaci na lůžku a následný převoz do České republiky, se pak částka za zdravotní péči pohybuje přibližně okolo 230 tisíc korun a to v případě, že není třeba převoz vrtulníkem nebo vyžadováno ubytování doprovázející osoby – i na tyto případy se ovšem zmiňované cestovní pojištění vztahuje. Stane-li se navíc, že během nehody je zraněna i další osoba a poškozené vypůjčené vybavení, náklady rapidně stoupají. Z cestovního pojištění pak může být hrazeno také ošetření druhé osoby a v případě pracovní neschopnosti také náhrada mzdy. Bez problému se nám náklady vyšplhají o další desetitisíce či dokonce statisíce.

Nikdy tedy nepodceňujte výběr cestovního pojištění na hory a pokud se plánujete věnovat i rizikovým sportům, nezapomeňte je během sjednávání zohlednit. To, co se může během kalkulace zdát jako levné se nám totiž může v případě pojistné události skutečně prodražit.

Hledat na webu Srovnátor.cz