Nejlevnější cestovní pojištění

14.12.2016

Nejlevnější cestovní pojištění

Chystáte se přes Vánoce a Silvestr vyrazit do zahraničí? Ať už budete vyrážet na hory nebo za teplem, určitě budete řešit cestovní pojištění. Přirozeně máme tendenci vybírat to nejlevnější. Na čem se ale vyplatí nešetřit?

Nejlevnější cestovní pojištění je pro mě to nejlepší

Již samotná dovolená je poměrně velkým zásahem do našeho rozpočtu, proto je celkem přirozené, že se snažíme ušetřit na nákladech s ní spojených. Je ale opravdu nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí to nejvýhodnější? Cestovní pojištění mají velké rozdíly. Ty hlavní se týkají limitů pro léčebné výlohy, kdy rozdíl stovek či desítek korun v ceně pojištění může znamenat rozdíl v milionech právě ve zmíněných léčebných výlohách.

Co zohlednit při výběru cestovního pojištění?

Musíme vždy brát v úvahu i účel naší cesty do ciziny. Pokud jedeme například na služební cestu a naše kroky směřují z letiště přímo na hotel a ten kromě návštěvy meetingu také neopouštíme, skutečně můžeme volit pojištění dle nízké ceny a aspoň základních limitů pro léčebné výlohy či asistenční služby. Pokud ale plánujeme cestovat, sportovat a poznávat cizí zemi, určitě se vyplatí porovnávat cenu/výkon – tedy to, co za své peníze dostaneme, pokud dojde k pojistné události.

Chci cestovat, sportovat a užívat si dovolenou

V některých státech nás může zanedbání výběru cestovního pojištění vyjít v případě úrazu velmi draho. Například v USA je zdravotní péče tak drahá, že nás ušetřených 64 Kč může v tom lepším případě “stát” 20 000 Kč v případě krádeže či ztráty cestovních zavazadel a v tom horším, stane-li se nám vážnější úraz, můžeme být při doplácení zdravotní péče “lehčí” i o 2 000 000 Kč. Když budeme konkrétní, pokud se 30 letá žena vydá na 15 dní na cestu do USA a zvolí cestovní pojištění za 400 Kč, její limit pro pojištění zavazadel bude 0 Kč a limit pro léčebné výlohy 3 000 000 Kč. Rozhodne-li se ale lehce připlatit a zvolí cestovní pojištění za 464 Kč, její limity se v případě zavazadel zvednou na 20 000 Kč a u léčebných výloh dokonce na 5 000 000 Kč.

Jak vybrat to nejvýhodnější cestovní pojištění?

Jak jsme již zmínili výše, vždy je dobré zvážit, za jakým účelem se chystáme vycestovat do zahraničí a kolik času tam budeme trávit. Pokud vyrážíte nasát vánoční atmosféru do Drážďan a vaším cílem budou pouze trhy a přilehlé krámky, můžete volit základní variantu cestovního pojištění. Jakmile ale balíte kufry do Rakouska a své volno hodláte trávit hlavně na sjezdovce, vždy volte variantu, kde jsou limity na léčebné výlohy minimálně 3 000 000 Kč. Stejně tak je tomu v případě exotické dovolené a to v případě, ať už je vaším cílem sport či poznávání místní fauny a flory. Nejpohodlnější a nejpřehlednější variantou je určitě sjednání cestovního pojištění online pomocí online kalkulačky cestovního pojištění.

Autor Martin Daneš

Martin Daneš

Jsem Martin Daneš, obchodní a komerční ředitel Srovnátor.cz. Naším úkolem je Vám vždy najít to nejvhodnější pojištění, které se Vám budeme snažit ušít na míru. A díky komplexní produktové nabídce od všech relevantních pojišťoven Vám to můžeme i zaručit. Když budete mít jakýkoli produktový dotaz, neváhejte se na nás obrátit na info@srovnator.cz

Hledat na webu Srovnátor.cz