5 lyžařských středisek vhodných pro zábavu s partou přátel

03.01.2019

Dovolená s partou přátel může být nezapomenutelný zážitek. Nemusíte se starat o děti a především o jejich program. Jedinou povinností je zabezpečit sama sebe a svou očistu těla a duše, ať ji pojmete akční nebo naopak relaxační formou. Žádné skiareály bez dětí pravděpodobně nenajdete, ale pokud si vyberete ty, které nabízejí zábavu i po lyžování, můžete si vybrat z pestré nabídky bezdětných programů v lázních, wellness centrech, barech, diskotékách a dalších podobných místech.

5 lyžařských středisek vhodných pro zábavu s partou přátel

Ještěd

Moderní skiareál Ještěd v Jizerských horách je součástí severočeské hory (1012 m.n.m.) se stejným názvem a se známým hotelem s restaurací a televizním vysílačem, který je symbolem města Liberce, jenž se rozprostírá pod ním. Lyžařské středisko leží ve výšce 540 – 1000 m. Sjezdové tratě jsou vhodné jak pro náročné lyžaře, tak i pro začátečníky. Na Pláních je pro zábavu k dispozici i snowpark. Součástí areálu jsou i skokanské můstky. Středisko je dostupné městskou dopravou – tramvajovou linkou, která v pravidelných a krátkých intervalech spojuje centrum města Liberce s lyžařským areálem. Místo je tak ideálním kompromisem pro denní lyžování a večerní zábavu s přáteli. V Liberci se nachází nespočet restaurací, barů, bazén, aquapark, ZOO, botanická zahrada, muzea apod.

Služby: snowpark, lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, servis, jízda rolbou (rolba Track)

Pec pod Sněžkou

Horské středisko Pec pod Sněžkou nabízí 14 kilometrů sjezdovek různé obtížnosti. Na sjezdovce Javor navíc najdete i upravený snowpark a fun park, kde si užijí zábavu jak freestyle začátečnící, tak i ti technicky zdatnější lyžaři a snowboardisté. Vedle sjezdovky Smrk vede trať Funline dlouhá 450 metrů s pěti klopenými zatáčkami, terénními vlnami a tunelem dlouhým 8 metrů. Po večerním lyžování s přáteli je Apres ski Bullbar pod sjezdovkou Javor ideálním místem k relaxaci. O víkendu hraje živá kapela a v případě příznivého počasí nechybí ani venkovní grilování. Ani mimo skiareál se v nočních hodinách nudit nebudete, spousta barů, klubů a diskoték se vám o zábavu s partou postará. Ski areál je propojen v rámci Ski resortu Pec pod Sněžkou se ski areálem Černá Hora v Janských lázních. V rámci jednoho skipasu je tak možné využívat více areálů, které jsou spojeny linkou roleb “SkiTour”.

Služby: snowpark, funpark, funline, lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, servis, snowtubingová dráha v Janských lázních, černohorská sáňkařská cesta, obří slalom s časomírou

Ski areál Čertova hora

Krkonošské město Harrachov se rozkládá v údolí pod Čertovou horou, jejíž název ski areál nese. Čtyři sjezdovky různých obtížností jsou obsluhovány dvěmi čtyřsedačkovými lanovkami. Sjezdovka Červená II patří se svou šířkou 80 metrů mezi jednu z nejoblíbenějších carvingových sjezdovek. Díky umělému zasněžování je Harrachov jedním z posledních funkčních areálů, kteří zavírají zimní sezónu. Harrachov je živé město, kde se nebudete nudit ani po lyžování. Kromě desítek restaurací a barů se můžete zabavit na bowlingu, squashi, indoor golfu nebo si užít relaxu ve vířivkách, wellness centrech a pivních lázních. Romantiky potěší procházka na zamrzlé mumlavské vodopády a ti, co hledají vzdělání, prohlídka muzea skla, lyží nebo hornického a lesnického muzea.

Služby: servisy, půjčovny lyžařského vybavení, bobová dráha, lyžařská škola, skokanské můstky

Klínovec

Největší skiareál v Krušných horách je současně i tím nejmodernějším v této oblasti. Pokud toužíte vyzkoušet i německou část svahu, právě na tomto místě máte jedinečnou příležitost. S německým areálem Fichtelberg tvoří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec s 47 km sjezdovek. Klínovce je navíc nově propojen i s Neklidem a Božím Darem a to propojovacími sjezdovkami, takže nemusíte ani sundat lyže. Ubytovat se můžete v lázeňském městečku Jáchymov, nebo v Karlových Varech (20 km) a spojit tak zábavu s léčebnými procedurami a odpočinkem.

Služby: U rampa, snowpark, funpark, freeride na 2 km neupravené trati, lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení, servisy, chill zóna

Skiareál Špindlerův Mlýn

Český Aspen je jedním z nejznámějších a nejvyhledávanějších zimních středisek v Čechách. Je také jedním z nejrozlehlejších a oblíbeností vede i u mnohých českých celebrit. Součástí areálu je 5 středisek:

  • Svatý Petr (černá sjezdovka FIS World cup s mezinárodními parametry, 300 metrů Audi Race Track – trať s časomírou)
  • Hromovka (Funtrack a nejdelší osvětlená sjezdovka na večerní lyžování)
  • Medvědín
  • Mísečky (Burton Snow Park)
  • Přední Labská

Ve Špindlu se v sezóně rozhodně nudit nebudete. Kromě spousty aprés ski barů jsou připraveny i další zábavné programy, např snow show – program plný hudby, laser show, tance roleb a skůtrů a představeních lyžařských instruktorů v nejrůznějších exhibicích. Patříte-li mezi dobrodruhy, můžete se zúčastnit snow campu a zažít noc v extrémních podmínkách v expedičním táboře s kompletním vybavením pod vedením profesionálního horského průvodce. Pokud nejste příznivci spaní pod stanem, můžete si jen vyrazit rolbou na picnic, sjet si sáňkařskou dráhu nebo si užívat mimo sjezdovku v restauracích, barech, diskotékách, v bazénu, na bowlingu na bobové dráze apod.

Služby: půjčovny lyží a snowboardů (Motion Rental), servis, 3 snowparky, U rampa, snow show, snow camp, picnic rolba, zážitková jízda rolbou

JeštědResort Pec pod SněžkouČertova horaInterSkiRegion KlínovecŠpindlerův Mlýn
Délka tratí9,2 km41 km7,34 km47 km27 km
Počet lanovek1 kabinová
3 lanovky
1 kabinová
7 lanovek
2 lanovky1 kabinová
7 lanovek
5 lanovek
Počet vleků62831511
Umělé zasněžování95 %76 %100 %80 %95 %
Večerní lyžování380 m (F10)2x 1,3 km (Javor)
1,6 km (Protěž)
400 m (Červená II – spodní část)450 m (Pod Zámečkem)1540 m (Hromovka)
Cena den590 Kč590 Kč690 Kč790 Kč *1000 Kč
Cena večer250 Kč280 Kč220 Kč380 Kč450 Kč

*1090 Kč do celého InterSkiRegionu Klínovec – platnost na den a půl