Cestovní pojištění online. Jak vybrat to nejlepší pro mou cestu?

21.11.2016

Cestovní pojištění online. Jak vybrat to nejlepší pro mou cestu?

Co vše zahrnuje cestovní pojištění?

Stejně jako u většiny služeb či produktů i cestovní pojištění nabízí několik dodavatelů a proto u něj najdeme rozdíly a to nejen v ceně. Ideálním řešením je srovnání cestovního pojištění online a to díky online kalkulačce. Produkty se nám seřadí podle ceny a my můžeme porovnat, co vše je v pojištění zahrnuto a kolik za to zaplatíme. U cestovního pojištění nás zajímá cena, limit na léčebné výlohy, odpovědnost za škodu nebo zda je v ceně zahrnuto pojištění zavazadel či asistenční služba. Stačí si vybrat pojištění dle účelu naší cesty.

Jaký volit limit na léčebné výlohy?

Pokud vyrážíme například na hory a hodláme náš pobyt prožít aktivně – tedy na sjezdovce, určitě je dobré nepodceňovat výši limitu pro léčebné výlohy, který se liší v řádech miliónu korun. Při pojištění dovolené na lyžích doporučujeme minimální limit 3 miliony korun. Ideálně však 5 miliónů. Když budeme konkrétní, tak týdenní pobyt v Rakouských alpách můžeme při takovém limitu pojistit přibližně za 170 Kč, přičemž v případě úrazu se stává tato částka naprosto zanedbatelnou, protože takový úraz na sjezdovce může na nákladech spojených s léčebnými výlohami dosahovat statisícových i miliónových částek. Počítá se mezi ně přeprava vrtulníkem, pobyt v nemocnici, léky nebo převoz domů.

Odpovědnost za škodu a její uplatnění

Další důležitou položkou je výše limitů pojištění odpovědnosti za škodu. Ta zahrnuje újmu na zdraví druhé osoby nebo škodu na věci. Použijeme – li opět příklad z praxe, může se jednat o způsobení zranění druhému lyžaři na sjezdovce nebo poškození zapůjčeného vozidla/skůtru na exotické dovolené. V již výše zmíněné pojistce za cca. 170 Kč je například tento limit nastaven na 1 milión korun u újmy na zdraví a na 500 tisíc korun v případě škody na věci.

Pojištění ztráty zavazadel

Nesmíme opomenout ani pojištění zavazadel mezi které patří také naše sportovní vybavení. V případě naší příkladové pojistky je tato výše stanovena na 20 tisíc korun. Limit na jednotlivou položku pak činí 10 tisíc korun. Vezmeme-li to konkrétně, pokud je nám na horách odcizen snowboard, máme s dobrou pojistkou nárok na náhradu až do výše zmíněných 10 tisíc korun a v případě ztráty zavazadel pak až oněch 20 tisíc.

Kdy potřebuji cestovní pojištění?

Často opomíjeným faktem bývá, že cestovní pojištění se netýká jen našich delších zahraničních cest, ale cestovní pojištění je třeba sjednat i ve chvíli, kdy vyrážíme za hranice na jeden den. Pokud se budeme stále držet stejných limitů, takové pojištění nás vyjde na 20 Kč při sjednání online. Cestovní pojištění potřebujeme od momentu překročení hranic až po okamžik, kdy vstoupíme zpět na území naší republiky a může nám ušetřit spoustu času, peněz i starostí.

Plánujete zrovna prodloužený víkend na horách nebo Silvestr na lyžích? Porovnejte si cestovní pojištění online v naší kalkulačce.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění

Hledat na webu Srovnátor.cz