Pojištění na pokuty a piráti silnic

15.05.2017

Pojištění pokut, velice diskutované a spekulované téma, které má na jedné straně své zastánce a spokojené klienty, na straně druhé odpůrce s kritickým pohledem. Ať už patříte do kterékoli skupiny, důležité je vždy přemýšlet objektivně nad jeho dopady. Nemůže takové nevinné pojištění přispět k vyššímu riziku dopravních nehod? Budou řidiči s pojištěním dál jezdit zodpovědně?

Pojištění na pokuty a piráti silnic

Potencionální pirát silnic v každém z nás

Zamyslíme-li se nad tím, jaký typ osoby se asi pojistí proti pokutám, většině z nás vyvstane obraz nebezpečných pirátů silnic. Řidiči, kteří vědomě porušují dopravní předpisy vždy byli, jsou a budou. Nyní mají dokonce možnost své chování obhájit a vyhnout se postihu. A pokud se nad nimi při jízdě nebude vznášet hrozba vysokých pokut či odebrání bodů a řidičského průkazu, už je nic nezastaví. Ti zodpovědnější budou jezdit slušně ať už s pojistkou nebo bez ní. Ale také ne vždy. Taková „zadní vrátka“, která mohou v nejhorším případě použít, je možná popudí se při jízdě trochu uvolnit, odvázat a tolik neřešit pravidla silničního provozu.

Právníci to za mě vyřeší

Stále plná peněženka a tučné konto dělají z některých jedinců bezpáteřní kreatury. S myšlenkou: „Mám peníze, můžu vše!“ vedou život, který nebere ohledy na nikoho a na nic. Proč by měli jezdit 50 km/hod ve městě, když mají rychlou „káru“ a mohou to všem kolem předvést? Pro takto smýšlející jedince je pojištění na pokuty skvělou možností ušetřit si čas. Cena není překážkou, peněz mají dost. Pokud však využijí služby obhajoby řidičů, nemusí se už zdržovat s policií při sepisování pokuty, popřípadě čekáním a průběhem správního řízení. Mylně se domnívají, že zaplacením ročního poplatku nemusí používat vyhrazená parkoviště a mohou svým vozem zastavit, kde je napadne. Jen aby nemuseli udělat kroky navíc. Následky neřeší. Proč taky, mají za sebou tým profesionálů, kteří je ze všeho „vysekají“. Avšak takový přístup jistě nebyl záměrem služby obhajoby řidičů…Nebo snad ano?

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Jaké jsou přípustné hranice pojištění?

Každý se může dostat do situace, ve které přecení své řidičské schopnosti, znalosti a dopustí se nevědomky přestupku. Pojištění pokut lze tolerovat pro takové případy, kdy se nebude jednat o vážný přečin a řidič neohrozí životy druhých lidí. Otázkou je, v jakých situacích a do jaké míry je přestupek závažný. Srovnáme-li nedovolené stání či nečitelnou SPZ s předjížděním na plné čáře, první dvě situace jsou z hlediska jejich váhy omluvitelné, a to alespoň lidsky. Ale i tak jde o porušení jasně daných předpisů. Využití služby ochrany řidičů se však dá považovat za přijatelné.

Stačí jeden řidič ze sta, který využije své jistoty a udělá jeden jediný přestupek, který může stát život nevinného člověka. A kdo ví, možná tou obětí budeme právě my.

Hledat na webu Srovnátor.cz