Pojištění odpovědnosti zaměstnance

04.06.2017

Před nástupem do zaměstnání se vyplatí zvážit všechna rizika, ke kterým může v průběhu pracovního nasazení dojít a případně se pojistit. Každá škoda, ať už finanční, na majetku či na zdraví, která padne na vaše bedra, vás pravděpodobně připraví nejen o práci, ale zcela jistě o vaše dlouholeté úspory.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Pro koho je pojištění určené?

Pojištění odpovědnosti zaměstnanců je vhodné pro každého pracujícího, avšak skoro žádoucí je v případě, vykonáváte-li povolání spojené řízením vozidla, s ovládáním drahých strojů nebo při kterém je na vás kladena vysoká zodpovědnost. Ať už finanční, účetní nebo třeba fyzická. Někteří zaměstnavatelé pojištění svých zaměstnanců vyžadují, jiní jim nechávají volnou ruku.

Co ovlivňuje cenu pojistky

Výslednou částku, kterou za pojištění zaplatíte, ovlivňuje především typ činnosti, kterou vykonáváte. Rozhodující je většinou skutečnost, zda ve své profesi budete řídit vozidlo. Cenu dále ovlivňuje výše spoluúčasti a výše pojistných limitů. Pro výpočet vlastního pojištění vám stačí vyplnit formulář nebo na sebe zanechat kontakt a čekat na telefonát od našich makléřů, kteří vám se vším pomohou.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Výhody pojištění

 • široký výběr pojistných limitů
 • pojištění i pro brigádníky či pro osoby pracující “na dohodu”
 • speciální nabídky pro řidiče
 • pojistit se můžete i v rámci Evropy
 • pojistka za stovky korun ročně za vás v případě škody uhradí až sta tisíce korun

Co nabízí například ČPP (Česká podnikatelská pojišťovna)?

Kategorie Určeno pro: Spoluúčast Kategorie pojistných limitů
Skupina A1
 • řidiče vozidel
 • řidiče kolejových vozidel
30 %, min. 5 000,- Kč
 1. 60 000,- Kč
 2. 100 000,- Kč
 3. 150 000,- Kč
 4. 200 000,- Kč
Skupina A2
 • osoby, které vedle svého povolání řídí vozidlo či kolejové vozidlo
30 %, min. 5 000,- Kč
Skupina B
 • osoby vykonávající ostatní profese
5 000,- Kč
Autor Tomáš Minařík

Tomáš Minařík

Tomáš je odborník, který se věnuje ochraně vašeho domova, auta a cenností. S osobním přístupem a odbornými znalostmi vás provede světem pojištění občanského majetku, aby vaše cenné věci byly vždy v bezpečí. Jeho expertíza a závazek k detailu zajišťují, že najdete pojištění, které přesně odpovídá vašim potřebám.

Hledat na webu Srovnátor.cz