Práce v zahraničí. Jaké zvolit cestovní pojištění

10.01.2016

Práce v zahraničí je mnohdy lépe placená než u nás. Například instalatér si v Německu vydělá až 50 tisíc korun za měsíc. Tak proč toho nevyužít. Víte co by mělo být nedílnou součástí Vašeho zavazadla, když vyrážíte za prací do zahraničí?

Práce v zahraničí. Jaké zvolit cestovní pojištění
Pracovní nehoda v zahraničí se bez cestovního pojištění může pekelně prodražit. | Zdroj: Fotolia.com

Cestovní pojištění do zahraničí je stále podceňováno. Řada Čechů se spoléhá na základní pojištění v podobě modré kartičky (Evropský průkaz zdravotního pojištění), která je nedostačující zvláště u pracovních cest. Podle průzkumu Allianz pojišťovny každý třetí Čech zažije v zahraničí nějaký problém, ať už jde o ztrátu zavazadel nebo nepříjemnou nehodu. Nejčastějšími pracovními úrazy jsou u manuálních prací poraněné končetiny při výkonu manuální práce.

Turistické pojištění na cestách za prací nestačí

Pojišťovny rozlišují tři typy cest – turistickou, administrativní práci a manuální práci. Pokud jedete do zahraničí a za účelem ušetřit si sjednáte turistické pojištění, pojišťovna Vám nemusí pojistnou událost vyplatit. Nebo může pojistné plnění krátit.

Co by mělo cestovní pojištění obsahovat

  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí (úhrada nákladů na zdravotnické služby)
  • Pojištění asistenční služby (24 hodinová pomoc na telefonu v českém jazyce)
  • Pojištění odpovědnosti za škodu (případ, kdy způsobíte škodu někomu jinému)
  • Pojištění zavazadel (finanční náhrada za poškozená nebo ztracená zavazadla)

Pojištění na služební cestu platí zaměstnavatel

Pokud Vás na pracovní cestu do zahraničí posílá zaměstnavatel, jeho povinností je, Vám poskytnout cestovní pojištění v potřebném rozsahu. Podle zákoníku práce musí zaměstnavatel pracovníka plně zabezpečit po všech stránkách, a tudíž by měl platit i pojištění na cesty.

Autor Martin Daneš

Martin Daneš

Jsem Martin Daneš, obchodní a komerční ředitel Srovnátor.cz. Naším úkolem je Vám vždy najít to nejvhodnější pojištění, které se Vám budeme snažit ušít na míru. A díky komplexní produktové nabídce od všech relevantních pojišťoven Vám to můžeme i zaručit. Když budete mít jakýkoli produktový dotaz, neváhejte se na nás obrátit na info@srovnator.cz

Hledat na webu Srovnátor.cz