Pojistka na auto

11.05.2015

Pořídili jste si zbrusu nové auto? Tak určitě dobře víte, že ho musíte pojistit. Existují dva typy pojistek na auto. A to povinné ručení, které musí mít ze zákona každý, kdo vlastní motorové vozidlo zapsané v registru. A havarijní pojištění, které je oproti povinnému ručení dobrovolné smluvní ujednání.

Pojistka na auto
Vjeďte s námi do nejlepšího pojištění pro Váš vůz. | Foto: Fotolia.com

Chcete-li mít přehled o cenách za pojistku na auto, porovnávejte s námi. Najdeme pro Vás vždy to nejlepší řešení. Bojujte taky proti drahým auto-pojistkám.

Zákonná pojistka na auto

Zákonné pojištění neboli povinné ručení Vám pokryje náklady, jež vzniknou Vaší vinnou při dopravní nehodě. Zákonná pojistka na auto nekryje Váš majetek, ale majetek druhých a třetích osob. Pojišťovna, u níž máte zákonnou pojistku sjednanou, zaplatí poškozené straně náklady na opravu vozidla i na léčení.

V současné době povinné ručení nabízí 12 pojišťoven. Všechny tyto pojišťovny zastupujeme a snažíme se všem našim klientům zajistit nejlevnější pojištění auta.

Havarijní pojistka na auto

Havarijní pojistka finančně kompenzuje škody na vlastním vozidle. Pokud zaviníte dopravní nehodu, při které dojde k poškození Vašeho vozidla, máte dvě možnosti. Buď si zaplatíte opravu z vlastní kapsy, anebo se budete spoléhat na havarijní pojištění. Tato pojistka kryje nejen škody při dopravní nehodě, ale poskytne Vám pomoc i při vandalismu, živelné pohromě a odcizení.

Havarijní pojištění auta se stejně jako povinné ručení sjednává obvykle na dobu neurčitou. Ale existuje i krátkodobá havarijní pojistka, kterou sjednávají klienti především na cesty do zahraničí. Nevýhodou této pojistky je cena, která rapidně přesahuje poměrnou částku určenou pro roční pojistné.