Pojistky v autobazarech jsou předražené, bez povinného ručení ale na silnici vyjet nemůžete

07.12.2014

Majitelé autobazarů moc dobře vědí, že s vozidlem bez povinného ručení na silnici nemůžete. Proto některé české bazary využívají situace a nabízejí klientům nevýhodné a předražené pojistky.

Pojistky v autobazarech jsou předražené, bez povinného ručení ale na silnici vyjet nemůžete
Na uzavírání pojištění v autobazaru pozor. Snaží se z Vás vytáhnout peníze. | Foto: Fotolia.com

Povinné ručení v autobazarech. Past na řidiče, kteří z bazaru nesmí koupeným vozidlem vyjet, aniž by bylo pojištěné. Nemalá část klientů tak raději odjede z bazaru nepojištěným vozidlem. Tím riskují při silniční kontrole pokutu až 3.000 korun. A v případě, že si nesjednají pojištění záhy po nákupu vozidla, hrozí jim další sankce ze strany České kanceláře pojistitelů.

Jakub Hradec, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů, vysvětluje: „Nejvíce motoristů, kteří se stávají viníky nepojištěných škod, tzn. nehod způsobených vozidlem bez povinného ručení, se rekrutuje z těch, kteří si kupují ojetá auta, často právě v autobazarech.“

Pojištění z autobazaru můžete do dvou měsíců vypovědět

Většina klientů než se pustí do prohlídky auta a vyrazí do bazaru, má jasno o tom, jaké značky a typu by vozidlo mělo být. Můžou si tak i předem srovnat cenu za povinné ručení. Pokud klientovi nabídne autobazar přemrštěnou cenu, doporučujeme si pojištění i tak sjednat, aby se nedopouštěl protizákonného jednání. Záhy poté zrušit, srovnat ceny pojišťoven a sjednat levnější povinné ručení.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Pozor na benefity v autobazarech. Nic není zadarmo

Kolem ojetých vozů se navíc rozjel byznys se zárukami, jako je pojištění mechanického stavu vozidla. Jedním z nich je autobazar AAA Auto nabízející zákazníkům jako „benefit“ pojištění Carlife. Jak sami píší na stránkách, jedná se o pojistný převratný program, se kterým získáte až 24 měsíční garanci na mechanický stav vozu.

„Když dostanu pojištění k nějakému produktu, tak je to zpravidla drahé pojištění, které s nejvyšší pravděpodobností plnit nebude. Pojištění Carlife je toho zářným příkladem, to je produkt, který je vytvořený na rýžování klientů,“ varuje Jiří Pěnčík, pojistný analytik společnosti Partners.

Pojištění Carlife však skrývá celou řadu výluk, díky kterým klientovy nemusí plnit. S kompletním seznamem se klient předem seznámí velmi těžko. Na stránkách Carlife totiž pojistné podmínky nenajdete.

Vybrali jste si vozidlo v bazaru? Co Vás čeká a nemine

  1. Důkladně si projděte kupní smlouvu.
  2. Neuzavírejte nevýhodné pojištění
  3. Porovnejte si ceny různých pojišťoven a sjednejte povinné ručení.
  4. Zajeďte na Stanici technické kontroly (STK), kde provedou Evidenční kontrolu.
  5. Přihlaste vozidlo na příslušném registru vozidel.
Hledat na webu Srovnátor.cz