Poviné ručení nebo povinné ručení

29.06.2016

Podle našich statistik dochází někdy při vyhledávání k chybnému zadání výrazu „poviné ručení“ s jedním „n“. Co tedy k tomuto případu říká jazyková příručka Ústavu pro jazyk český?

Poviné ručení nebo povinné ručení
  1. Dvě n se píšou u přídavných jmen odvozených příponou -ní, -ný od podstatných jmen, jejichž kořen končí na -n, -ň.
  2. Dvě n se píšou u přídavných jmen (a u výrazů od nich odvozených), u nichž výchozí podstatné jméno neexistuje nebo se neužívá, ale kořen je zakončen na -n, např: povinný (povinna, povinno, povinni, povinně, povinnost, ale povinen)

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Pamatujte tedy, že nejlevnější ručení na Srovnátor.cz je „povinné“, nikoliv „poviné“. A nyní již můžete začít porovnávat z největší nabídky pojištění na českém internetu.

Autor Martin Daneš

Martin Daneš

Jsem Martin Daneš, obchodní a komerční ředitel Srovnátor.cz. Naším úkolem je Vám vždy najít to nejvhodnější pojištění, které se Vám budeme snažit ušít na míru. A díky komplexní produktové nabídce od všech relevantních pojišťoven Vám to můžeme i zaručit. Když budete mít jakýkoli produktový dotaz, neváhejte se na nás obrátit na info@srovnator.cz

Hledat na webu Srovnátor.cz