Jak přihlásit ojeté vozidlo? Převod auta od 1. 1. 2015

30.08.2015

Ať už prodáváte nebo kupujete ojeté vozidlo, vyhraňte si na převod vozidla minimálně půl dne. A to v případě, že máte štěstí a jste oba ze stejného města nebo žijete v blízkosti. Podívejme se, jak probíhá převod auta od 1. 1. 2015.

Jak přihlásit ojeté vozidlo? Převod auta od 1. 1. 2015
Prodáváte auto? Přepis musíte stihnout do 10 pracovních dní. | Foto: Fotolia.com

Kupující – Co musíte zařídit, než půjdete na registr vozidel

  • Dojet na Stanici technické kontroly, kde Vám udělají evidenční kontrolu. Pokud je vozidlo v pořádku kontrola stojí cca 200 – 300 korun. Kontrola je platná 14 dní.
  • Sjednat si povinné ručení s originální zelenou kartou (někde by Vám nemuseli uznat zelenou kartu vytištěnou z e-mailu).

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Co si musíte připravit pro zdárné přehlášení vozidla

Přepsání vozidla na nového majitele probíhá vždy na registru vozidel prodávajícího. Kupující z Brna tedy musí přihlásit vozidlo z Prahy na registru vozidel v Praze. Navíc kupujícímu zůstanou pražské registrační značky.

Na registru vozidel musíte doložit

Kupující Prodávající
Občanský průkaz Občanský průkaz
Zelenou kartu Velký technický průkaz
Protokol o evidenční kontrole Malý technický průkaz
Kupní smlouvu Žádost o zápis a změny vlastníka vozidla

Přehlášení vozidla s plnou mocí

V případě, že jeden z Vás nemá na převod auta čas, je možné to vyřešit zplnomocněním. Pozor! Plná moc na přepis auta musí být úředně ověřená.

Na registru vozidel musíte doložit

  • Občanský průkaz
  • Ověřenou plnou moc
  • Velký technický průkaz
  • Malý technický průkaz
  • Zelenou kartu
  • Protokol o evidenční kontrole
  • Kupní smlouvu
  • Žádost o zápis a změny vlastníka vozidla

Na přehlášení vozidla má prodávající 10 dní

Prodávající má nově povinnost prodaný vůz do 10 pracovních dní přehlásit na nového majitele. Při nesplnění této lhůty hrozí prodávajícímu pokuta až ve výši 50 tisíc korun. Proto doporučujeme, aby se prodávající o registraci vozidla osobně postaral.

Dokumenty ke stažení:

Plná moc
Kupní smlouva
Zápis a změna vlastníka vozidla

Autor Martin Straka

Martin Straka

Martin Straka je ředitelem klientského centra a péče o zákazníky. Se svým týmem poskytuje zákazníkům Srovnátor.cz špičkový servis a dohlíží na to, aby naše procesy byly efektivní a zákazníci byli spokojení nejen při sjednání nového produktu, ale i kdykoliv potřebují s něčím pomoci.

Jeho články informují nejen o nejnovějších trendech a aktuálních tématech, ale přináší i praktické a zajímavé tipy z různých oblastí běžného života.

Hledat na webu Srovnátor.cz