Chcete slevu na povinném ručení, aniž byste měli vyježděný bonus? Dříve samozřejmost, dnes spíše narazíte

17.09.2014

Podmínky pro převod bonusu se ve srovnání s minulými lety dost zpřísnily. V minulosti pojišťovny převáděly bonusy na rodinné příslušníky, či dokonce členy společné domácnosti (z otce na syna). Dnes již není možné převést vysoký bonus z otce na syna, který už má na kontě nějakou tu nehodu.

Chcete slevu na povinném ručení, aniž byste měli vyježděný bonus? Dříve samozřejmost, dnes spíše narazíte
Chcete ušetřit na povinném ručení? Sbírejte bonus za jízdu bez nehod. | Foto: Fotolia.com

Převádění bonusu na více členů domácnosti a na více pojistných smluv není součástí systému bonus, jak plyne z § 3 odst. 6 zákona č. 168/1999 Sb. V těchto případech jde o tzv. obchodní slevu, kterou si stanovují sami pojišťovny. Tyto slevy se však do systému bonus, ani do databází České kanceláře pojistitelů (ČKP), nijak nepromítají. Což znamená, že u jedné pojišťovny můžete získat maximální bonus Vašeho manžela a tím i slevu na povinném ručení. Ale v databázi ČKP se bude evidovat pouze bonus, který si vyjezdíte. Nikoli bonus, který Vám pojišťovna převedla.

Možnost přiznání bonusu na jiné osoby, více smluv nebo na jiné produkty pojišťovny upravují ve svých pojistných podmínkách nebo v interních předpisech.

Převod bonusu na další vozidlo

Pokud jste si koupili druhé auto a rádi byste využili snížení ceny za povinné ručení, díky svému vysokému bonusu, můžete narazit. Ne každá pojišťovna je ochotna bonus uznat. A proč ne? Protože už Vám ho jednou uznala na Váš první vůz.

Pojišťovny, které umožňují přiznání bonusu na další vozidlo:

  • Allianz pojišťovna, a. s.
  • AXA pojišťovna a. s.
  • Česká pojišťovna a. s.
  • Česká podnikatelská pojišťovna, a. s. VIG
  • ČSOB Pojišťovna, a. s.
  • Generali Pojišťovna a. s.
  • Kooperativa pojišťovna, a. s. VIG
  • Slavia pojišťovna a. s.
  • UNIQA pojišťovna, a. s.

Převod bonusu

Převod bonusu na další osobu

V minulosti šlo o rozšířenou praktiku. Pojišťovny se touto „obchodní slevou“ snažili přilákat další klienty. A že šlo o lákavou nabídku. Slevu na povinném ručení bylo možné získat od nejlepšího řidiče v rodině. Ať už šlo o manžela, babičku, syna, nebo osobu žijící s Vámi ve společné domácnosti.

Dnes jsou pojišťovny v tomto ohledu obezřetnější. A když už některé z nich převádějí bonus na jiné osoby, tak jen z manžela na manželku a naopak, nikoliv na ostatní členy domácnosti.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Převod bonusu na havarijní pojištění

Slevu za jízdu bez nehod získáváte i u havarijního pojištění. Dříve jste si museli vyjezdit bonus zvlášť na povinné ručení a zvlášť na havarijní pojištění. A proto byl tento druh pojištění značně nevýhodný a pro některé z nás i cenově nedostupný. Dnes již řada pojišťoven nabízí převod bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění. Díky tomu získáte mnohem výhodnější podmínky na komplexní pojištění motorových vozidel.

Hledat na webu Srovnátor.cz