Připojištění k povinnému ručení #1: Přímá likvidace

22.02.2016

Služba přímá likvidace je běžná v celé západní Evropě. U nás zatím až tak běžná není, i když ji k povinnému ručení nabízí řada tuzemských pojišťoven. Přímá likvidace se postupně do povědomí lidí dostává. K čemu slouží a kdy ji můžete využít?

Připojištění k povinnému ručení #1: Přímá likvidace
Při dopravní nehodě nemusíte jednat s pojišťovnou viníka, ale se svou vlastní.

Přímá likvidace je služba, která usnadňuje likvidaci pojistné události poškozenému. Možná už jste se setkali s nepříjemnostmi ohledně Vašeho nabouraného auta. Na peníze za opravu jste čekali několik měsíců. Navíc jste měli spoustu zařizování, aniž byste něco provedli. Díky této službě se o vše postará Vaše pojišťovna povinného ručení, i když nehodu nezaviníte.

Jak funguje služba přímá likvidace

Pokud se stanete poškozeným, nemusíte se obracet na pojišťovnu viníka. Vzniklou škodu nahlásíte své pojišťovně a ta za Vás vše vyřídí. Pojistnou událost zaregistruje, zlikviduje a vyplatí Vám pojistné plnění. Dostanete asistenční podporu a podle možností i náhradní vůz, pokud o něj požádáte.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Kdo nabízí přímou likvidaci k povinnému ručení

Pojišťovny Název Cena/rok
Allianz pojišťovna Přímá likvidace 1.500 Kč
ČSOB Pojišťovna Povinné ručení bez starostí zdarma
Česká pojišťovna 1. Povinné ručení Bez povinností zdarma
Česká podnikatelská pojišťovna Pojištění SERVIS PRO 207 – 296 Kč
Kooperativa pojišťovna Pojištění NA100PRO 1.200 Kč

Přímou likvidaci u povinného ručení častěji využívají mladí lidé a spíše ženy než muži. Zvláště starší generace má stále zažito, že když se stanou poškozeným při dopravní nehodě, vše si musí vyřizovat sami s pojišťovnou viníka.

Hledat na webu Srovnátor.cz