Připojištění k povinnému ručení – pojištění odcizení

22.05.2017

Věděli jste, že povinné ručení nemusí sloužit jen jako ochrana před vlastními chybami, které na silnici způsobíte, ale také před zloději a vandaly? Stačí se jen v rámci tohoto zákonného pojištění připojistit proti odcizení. Často zanedbatelná částka vás může ochránit před vysokými výdaji.

Připojištění k povinnému ručení – pojištění odcizení

Jistota za pár set korun ročně

Většina pojišťoven svým klientům nabízí kromě klasického povinného ručení také možnosti připojištění, jedním z nich je právě pojištění proti odcizení. Podmínky jsou dané konkrétní pojišťovnou, avšak částka za připojištění se odvíjí od výše pojistných limitů, které si sami zvolíte. Pro srovnání jsme pro vás vybrali několik náhodných pojištění, ve kterých se dozvíte částky za roční pojistné na základě výše limitů a částku za spoluúčast.

DIRECT

 • součástí je také pojištění proti vandalismu
 • spoluúčast: 3 000,- Kč
 • * je nutná prohlídka vozidla
limit pojistného plnění pojistné
20.000 Kč 422 Kč/rok
50.000 Kč * 750 Kč/rok
100.000 Kč * 1.297 Kč/rok

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

AXA

 • součástí je také pojištění proti vandalismu
 • spoluúčast: 2 000,- Kč
 • nutná fotodokumentace
limit pojistného plnění pojistné
150.000 Kč 890 Kč/rok

SLAVIA

 • spoluúčast: první tři měsíce 50%, poté 5 %, min. 5 000,- Kč
limit pojistného plnění pojistné
50.000 Kč 440 Kč/rok
100.000 Kč 880 Kč/rok
150.000 Kč 1.320 Kč/rok
200.000 Kč 1.760 Kč/rok

Využijte i vy naši kalkulačku

Každý, kdo se chce informovat o možnostech a cenách povinného ručení s připojištěním proti krádeži vozidla nebo si ho rovnou sjednat, může využít naši chytrou kalkulačku, která vám během chvíle spočítá, kolik by vás pojištění stálo. Pokud si nevíte rady s vyplněním formuláře nebo máte jakýkoliv jiný dotaz, obraťte se na naše makléře, kteří vám rádi pomohou. Stačí na sebe jen zanechat kontakt, na základě kterého se s vámi telefonicky spojí.

Pro zajímavost: Které značky se kradou nejvíce?

Za předešlý rok bylo odcizeno téměř 5 000 vozidel. Podle statistik MVČR se rok od roku snižuje procento autokriminality, i tak ale dochází k jejich krádežím, a to nejčastěji v Praze, kde se ročně ukradne až třetina všech uloupených vozů.

5 nejčastěji kradených značek:

 1. ŠKODA (Octavia – skoro 50 % ze všech kradených vozů)
 2. VOLKSWAGEN
 3. FORD
 4. RENAULT
 5. PEUGEOT
Autor Martin Daneš

Martin Daneš

Jsem Martin Daneš, obchodní a komerční ředitel Srovnátor.cz. Naším úkolem je Vám vždy najít to nejvhodnější pojištění, které se Vám budeme snažit ušít na míru. A díky komplexní produktové nabídce od všech relevantních pojišťoven Vám to můžeme i zaručit. Když budete mít jakýkoli produktový dotaz, neváhejte se na nás obrátit na info@srovnator.cz

Hledat na webu Srovnátor.cz