Připojištění k povinnému ručení – živly

17.05.2017

Příroda dokáže překvapit, bohužel ne vždy v tom dobrém slova smyslu. Takové živelní pohromy, které přichází bez ohlášení, dovedou napáchat obrovské škody na majetku, který má pro nás vysokou hodnotu. Když příroda vztáhne ruku na vašeho plechového miláčka, vyplatí se mít sjednané doplňkové pojištění k povinnému ručení, s ním můžete mít jistotu, že vám případné škody na vozidle neohrozí váš finanční rozpočet.

Připojištění k povinnému ručení – živly

Jistota za pár set korun ročně

Připojištění proti řádění přírodních živlů si můžete jednoduše sjednat v rámci povinného ručení. Bude vás stát jen několik set korun ročně a ochrání vás v případě, že vaše vozidlo ohrozí:

  • požár, výbuch
  • úder blesku, krupobití, vichřice
  • povodeň, záplava
  • pád jakýchkoliv věcí (strom, sloup, stožár,…)
  • sesuv půdy, sněhu, zmrzlé vody, laviny

Souhrn veškerých těchto živelních rizik není součástí každého balíčku – co pojišťovna, to jiné smluvní podmínky. Proto je žádoucí si je před uzavřením povinného ručení s připojištěním důkladně pročíst, abyste si škody na autě nemuseli platit ze svého. Pokud pro srovnání pojištění použijete naši kalkulačku, přehled pojistných rizik snadno naleznete u každého balíčku.

Příklad:

Pojišťovna Živelní pojištění Spoluúčast Roční cena/limit poj. plnění 50 tisíc
ČSOB požár, úder blesku, krupobití, vichřice, pád věcí, povodeň, záplava 500,- Kč 555,- Kč
Direct požár, krupobití, vichřice, povodeň 3 000,- Kč 275,- Kč
Slavia požár, úder blesku, krupobití, vichřice, výbuch první 3 měsíce 50%, poté 5%, min. 5 000,- Kč 700,- Kč

Dovolená v zahraničí

Pojištění je platné pouze na území České republiky. Pokud tedy plánujete letní dovolenou v zahraničí (v rámci Evropy), kde vašemu vozidlu hrozí živelní pohromy, sjednejte si vedle povinného ručení také havarijní pojištění obsahující odpovídající připojištění proti živlům.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Jak postupovat v případě pojistné události?

Před samotným oznámením pojistné události své pojišťovně si připravte:

  • číslo pojistné smlouvy
  • přesné informace o vzniklé škodě
  • údaje o vozidle (typ vozu, jeho značka, SPZ a VIN)

S pojišťovnou se lze spojit telefonicky, přes email nebo online formulář. Vzniklou škodu můžete samozřejmě řešit také osobně na pobočce. Nikdy vůz nenechávejte opravit dříve, než si ho prohlédne odborník ze strany pojišťovny.

Hledat na webu Srovnátor.cz