Cestovní pojištění do Řecka

28.05.2017

Teplé středomořské klima, čisté moře, písečné pláže, dobrá dopravní dostupnost, místní kuchyně a pohostinnost místních obyvatel – to vše činí z Řecka oblíbenou letní destinaci. U českých turistů se Řecko drží stále na předních příčkách žebříčku nejvyhledávanějších turistických destinací, a to i přes nedávné události, kterými byly dluhová či uprchlická krize. Řecko bývá cílem odpočinkové dovolené u moře, poznávacích zájezdů i cest za dobrodružstvím a sportovními aktivitami. Ať už je váš cíl cesty jakýkoli, myslete na možná rizika a nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění.

Cestovní pojištění do Řecka

Nejnavštěvovanější řecké ostrovy

Téměř 20 % z celkové plochy Řecka tvoří ostrovy a ostrůvky, kterých bychom napočítali více než dva tisíce. Zatímco řecká pevnina láká především úchvatnými antickými památkami, řecké ostrovy jsou oblíbené pro svou jedinečnou atmosféru a krásné pláže. Mezi turisty nejvyhledávanější ostrovy právem patří:

  • Kréta. Největší a nejnavštěvovanější řecký ostrov láká svou přírodní rozmanitostí, množstvím památek a bohatým nočním životem. K vyhledávaným místům patří zátoka Balos nebo pláž Elafonisi, z níž se dá přebrodit na stejnojmenný ostrov.
  • Lefkada. Ostrov se pyšní pláží Porto Katsiki (v překladu Kozí zátoka), která patří – snad díky tyrkysovému odstínu moře – k nejkrásnějším plážím na světě. Vnitrozemí skýtá řadu nedotčených míst či sladkovodní krasový vodopád.
  • Zakynthos. Ostrov známý výskytem želvy karety obecné ukrývá i jiné „poklady“ – jako například sirnou pláž, Modré jeskyně či proslulou pláž Navagio s tyrkysovým mořem a vrakem pašerácké lodi, kontrastujícím s bílým pískem.
  • Korfu. „Smaragdový“ ostrov vděčí za své označení všudypřítomné zeleni. Zajímavým místem k objevení je pláž Canal d´Amour, opředená legendou.
  • Santorini. Pro ostrov Santorini je typická bílomodrá architektura, kterou jistě znáte ze stránek katalogů. Méně známý je ale sopečný původ ostrova a s ním související barevný písek na plážích – bílý, rudý i černý.
  • Rhodos. Ostrov, kde stával jeden ze Sedmi divů světa. Za návštěvu stojí mimo jiné pláž Prasonisi – místo, které odděluje Středozemní moře od Egejského a které díky povětrnostním podmínkám vyhledávají také surfaři.

Zdravotní a jiná rizika

Při čtení předešlých řádků není těžké si představit bezstarostnou dovolenou plnou odpočinku a nezapomenutelných zážitků. Při plánování dovolené je však třeba myslet i na hrozící rizika.

Ze zdravotního hlediska patří Řecko mezi bezpečné země. Během dovolené se však lidé obvykle stávají méně ostražitými a opatrnými. Chtějí provozovat adrenalinové sporty, které by je doma nenapadlo vyzkoušet, a více riskují. Jinými slovy – dovolená u moře je příležitostí k nejrůznějším úrazům. Úraz si můžeme přivodit i při obyčejném koupání v moři, když omylem stoupneme na mořského ježka (v Řecku se vyskytují spíše na odlehlejších plážích) nebo přijdeme do kontaktu s medúzou. Ve vnitrozemí se může nepříjemným zážitkem stát setkání se zmijí nebo štírem. Také nepřiměřený pobyt na slunci a nedostatek tekutin nám může přivodit vážnější či méně vážné zdravotní problémy.

Český turista má v Řecku na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči ve stejném rozsahu jako řecký pojištěnec státní pojišťovny I.K.A. Je však žádoucí sjednat si před cestou také cestovní pojištění, které pokryje potřebné léčebné výlohy včetně případného převozu pacienta zpět do ČR. V případě vzniku pojistné události uvítáte v zahraničí také non-stop asistenční službu v českém jazyce, která vám poradí, jak v daném případě postupovat.

Součástí cestovního pojištění může být i připojištění odpovědnosti za škodu, které vám může pomoci v případě, že na dovolené v důsledku vaší neopatrnosti či nešťastné náhody způsobíte škodu na zdraví či majetku druhé osobě. Příkladem mohou být zničené hotelové koberce, dveře apod.

Dovolenou v zahraničí dokáže pěkně znepříjemnit také poškození nebo odcizení zavazadla. Pojištění zavazadel byste neměli podcenit zejména v případě, že s sebou vezete drahé sportovní vybavení či elektroniku.

Nahodilých situací, které vás mohou v zahraničí potkat, je skutečně mnoho. Vyplatí se proto investovat do cestovního pojištění. Jedině to vás může ochránit před nemalými finančními výdaji.

Autor Martin Daneš

Martin Daneš

Jsem Martin Daneš, obchodní a komerční ředitel Srovnátor.cz. Naším úkolem je Vám vždy najít to nejvhodnější pojištění, které se Vám budeme snažit ušít na míru. A díky komplexní produktové nabídce od všech relevantních pojišťoven Vám to můžeme i zaručit. Když budete mít jakýkoli produktový dotaz, neváhejte se na nás obrátit na info@srovnator.cz

Hledat na webu Srovnátor.cz