Školy smyku – kde nacvičit bezpečné manévry

06.11.2017

Během podzimu a zimy se řidiči často musí vypořádat se ztíženými podmínkami – mokrými, kluzkými, zledovatělými či zasněženými vozovkami. Jak se za takových podmínek může vozidlo chovat a jak ho ovládat, nás v autoškole nenaučili. Spoléhat na to, že smyk či jinou krizovou situaci nějak intuitivně zvládneme, je dost riskantní. Kde se tedy potřebné manévry bezpečně naučit?

Školy smyku – kde nacvičit bezpečné manévry

Školy smyku – kurzy bezpečné jízdy

K nácviku ovládání vozidla v extrémních podmínkách slouží školy smyku. Ty ve svých areálech, rozmístěných po celé České republice, pořádají praktické kurzy bezpečné jízdy. V těchto kurzech se naučíte zvládat různé krizové situace, které mohou při řízení vozidla nastat. Výsledkem bude vaše větší jistota a připravenost za volantem.

Pro koho je škola smyku vhodná?

Školy smyku jsou určené pro řidiče pokročilé i málo zkušené, bez ohledu na jejich věk. K účasti v kurzu bezpečné jízdy je třeba splnit pouze dvě podmínky:

  • vlastnit řidičský průkaz;
  • disponovat vlastním vozidlem, s nímž budete kurz absolvovat.

Co se ve škole smyku naučíte?

Kurzy se vždy skládají ze dvou částí – teoretické a praktické.

V teoretické části si zopakujete základy řízení vozidla a osvojíte si znalosti o tom, jak se vozidlo chová na vozovce v různých situacích. Na modelových příkladech si ukážete, jak by se v takových situacích měl řidič zachovat, což si vzápětí budete moci vyzkoušet v praktické části.

Praktická část je samozřejmě mnohem oblíbenější a zábavnější. Probíhá na speciálně upraveném povrchu polygonu, pod dohledem zkušeného instruktora. Vyzkoušíte si různé druhy smyku (přetáčivý, nedotáčivý), vyhýbací manévry, prudké brzdění na suchém i mokrém povrchu i aquaplaning. Po celou dobu budete ve spojení s instruktorem, díky kterému se budete zdokonalovat ve zvládání těchto mimořádných situací.

Cena kurzu se podle místa konání a délky trvání pohybuje přibližně od 2.500 Kč do 6.000 Kč

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Zbavte se nasbíraných trestných bodů

Vedle klasických škol smyku, které slouží ke zdokonalení řidičských schopností, existují také školení bezpečné jízdy, po jejichž absolvování si řidiči mohou zažádat o odečet nasbíraných trestných bodů. Taková školení mohou pořádat pouze subjekty s příslušnou akreditací. Absolvovat je mohou řidiči, kteří:

  • vlastní platný řidičský průkaz;
  • nemají za porušení dopravních předpisů v registru zaznamenáno více než 10 bodů;
  • nezpůsobili žádný přestupek ohodnocený 6 a více body.

Školení bezpečné jízdy za účelem odpočtu trestných bodů se může každý řidič zúčastnit jednou za kalendářní rok. Pro provedení odpočtu bodů je nutné doručit na příslušný obecní úřad žádost o odečet bodů a potvrzení o úspěšném absolvování školení bezpečné jízdy, které nesmí být starší než 30 dnů. Z bodového konta řidiče se při splnění výše uvedených podmínek umazávají 3 trestné body. Cena školení se v současné době pohybuje kolem 4.000 Kč.

Hledat na webu Srovnátor.cz