Pojištění domácnosti

19.03.2017

Svoji domácnost se snažíme zařídit tak, abychom měli pocit, že se vracíme každý den na místo, kterému můžeme říkat domov. Co když nás ale po návratu domu čeká jen vytopený nebo naopak zcela prázdný byt? Pro takové situace je dobré mít sjednané pojištění domácnosti.

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti – kdy využít

Pojištění domácnosti slouží k náhradě škody na vybavení domácnosti a všem, co lze tzv. z domácnosti odnést, pokud nás postihne například vytopení či nás v průběhu dovolené vykradou. Spadá do něj např. nábytek, elektronika, cennosti a do jisté míry také hotovost, kterou máme „doma pod polštářem“.

Na co se nevztahuje pojištění domácnosti

Často se lidé mylně domnívají, že do pojištění domácnosti spadá například i střecha baráčku nebo poškození oken či fasády. Pro tyto případy je však nutné mít sjednané pojištění nemovitosti. To pak pojišťuje naše stavení například při pádu stromu, před vandalismem nebo záplavami.

Jak nastavit pojištění domácnosti

Cena pojištění domácnosti se liší a ovlivňuje ji (tak jako u každého pojištění) mnoho faktorů. V tomto případě je to například místo bydliště, zabezpečení domácnosti a samozřejmě pojistné limity – nebo-li to, na kolik si svou domácnost ceníme. Vždy je dobré myslet na to, aby v případě neštěstí byly limity nastaveny tak, abychom po jejich vyplacení pojišťovnou mohli zařídit domácnost kompletně novou a náš životní standard se tak vrátil do zajetých kolejí.

Pro snadný výpočet výše pojistného online použijte náš formulář. Pokud si nejste jisti, jaké limity nastavit nebo na co již využít pojištění nemovitosti či pojištění odpovědnosti, obraťte se na naše call centrum. Kolegové vám rádi pomohou.

Autor Tomáš Minařík

Tomáš Minařík

Tomáš je odborník, který se věnuje ochraně vašeho domova, auta a cenností. S osobním přístupem a odbornými znalostmi vás provede světem pojištění občanského majetku, aby vaše cenné věci byly vždy v bezpečí. Jeho expertíza a závazek k detailu zajišťují, že najdete pojištění, které přesně odpovídá vašim potřebám.

Hledat na webu Srovnátor.cz