Zrušená dovolená něco stojí. Pojistěte se proti storno poplatkům

31.05.2015

Letní prázdniny se kvapem blíží a tak i nákup cestovních pojistek vzrůstá. Zájem je i o pojištění storna zájezdu, jelikož si cestovní kanceláře účtují za zrušení dovolené takzvané storno poplatky. A čím kratší doba před odjezdem, tím vyšší storno poplatky.

Zrušená dovolená něco stojí. Pojistěte se proti storno poplatkům
Už Vám někdy nemoc zabránila v odjezdu na dovolenou? | Foto: Fotolia.com

Stát se může před odjezdem na dovolenou cokoliv. Ale jak nepřijít o velkou část svých peněz, když musíte z vážných důvodů zrušit zájezd?

Kdy Vás pojištění storna ochrání

Zrušíte-li dovolenou těsně před odjezdem, stojí Vás stornovací poplatky někdy až 100 procent. Přestože nikam nejedete, zaplatíte tak jako tak za ubytování a cestu. Pokud chcete dostat zpátky alespoň něco, pomůže Vám pojištění storna zájezdu.

Pojištění se vztahuje i na blízké osoby. V případě, že Vám onemocní před odjezdem na dovolenou dítě, můžete pojištění také uplatnit. Důvody pro stornování cesty jsou ale i například živelné pohromy, úmrtí v rodině, nebo stanete-li se účastníkem trestného činu.

Nejčastější výluky pojištění storna

I když je toto pojištění volitelnou součástí cestovního pojištění, vztahují se na něj speciální podmínky. Proto se před sjednáním pojištění storna dobře seznamte s pojistnými podmínkami.

Vůbec nic nedostanete v případě, že:

  • Máte zdravotní problémy spojené s těhotenstvím nebo povinným očkováním.
  • Neobdržíte včas potřebná víza nebo cestovní pas.
  • Nedostanete od zaměstnavatele dovolenou.
  • Uletí Vám letadlo kvůli dopravní zácpě.
Hledat na webu Srovnátor.cz