Všechny články ze světa pojištění - 53. strana

Majitelé automobilů se mohou na černou listinu neplatičů povinného ručení dostat i v případě, že mají pojištění zaplacené. Mnohdy se totiž na seznam dostanou vlastní nepozorností.

Jak získat výhodné pojištění za rozumnou cenu? Obecné tipy na získání slevy na povinném ručení.

I když na silnici nesmí vozidlo bez povinného ručení, stále jich u nás jezdí stovky tisíc. Kdo zaplatí škodu na autě, když Vás nabourá nepojištěné vozidlo?

S bodovým systémem žijeme už několik let. Vybodování se dá ale lehce předejít. Existují i možnosti jak si body nechat vymazat.

Neberte povinné ručení na lehkou váhu. Jedna dopravní nehoda Vás může stát i několik desítek milionů korun.

Chcete přejít k jiné pojišťovně? Prodáváte auto? Nebo Vám odcizili vozidlo? Nestačí do pojišťovny zavolat, že chcete zrušit smlouvu.

Způsobili jste dopravní nehodu a pojišťovna Vám odmítla vyplatit škodu. Víte, kdy si to může dovolit?

Lovci nehod. Je zarážející, že dokáží k havarovanému vozidlu dorazit do několika okamžiků a mnohem dříve, než policie či smluvní asistenční služba Vaší pojišťovny.

Ať už jste, nebo nejste silniční pirát, nehoda se nevyplácí. Nejenom z hlediska aktuálních hmotných škod, ale především v rámci povinného ručení.

Autolékárničky mnohých českých řidičů pozbydou své platnosti, protože končí jejich záruční lhůta a proto bude nutné nakoupit lékárničky zcela nové…