Cestovní pojištění do Tater

18.06.2017

Slovensko se z pohledu českých turistů za poslední roky vyšplhalo na přední místo v žebříčku oblíbenosti a návštěvnosti. Nejen díky společné historii, ale z důvodu krátké vzdálenosti, snadné komunikace a především krásné přírody, kterou nikde jinde ve světě nenajdete. Hymnou opěvované, k mrakům sahající Tatry jsou tím správným příkladem, že na Slovensku je opravdu pohádkově.

Cestovní pojištění do Tater

Tatry si prostě zamilujete

Letní či zimní dovolená v Tatrách nabízí maximální sportovní vyžití a zároveň zasloužený odpočinek, ale nejen to. Dovolenou zde zažijí také vaše smysly, které budou díky krásné přírodě a čerstvému vzduchu v takzvaném sedmém nebi. Ať už se sem však vydáte za poznáním, dobrodružstvím či za aktivní dovolenou, dbejte vždy na svoji bezpečnost, v horách na vás kromě strmých cest totiž čeká nepředvídatelné počasí a kdo ví, možná i hladoví medvědi.

Možnosti pro každého

Pokud tápete, kam se v létě vydat za aktivní sportovní dovolenou, skvělou příležitostí vám mohou být právě slovenské Tatry. Ty nabízejí nespočet pohybových aktivit:

 • horská turistika i s možností průvodce, nordic walking
 • rodinná turistika – mnoho přístupných míst pro nenáročné procházky s dětmi, dokonce i s kočárky (Štrbské Pleso, okruh Starý Smokovec)
 • cykloturistika – více než 300 km značených cyklotras různých obtížností (cyklochodník Spišská Belá či Popradská cyklomagistrála)
 • inline brusle
 • zimní turistika – lyžování, běžky, skialpinismus
 • adrenalinové sporty – bungee jumping, let balónem, paragliding.

I nesportovci či nadšenci méně fyzicky náročných sportů si zde přijdou na své:

 • summer tubing – zavítejte do turistického střediska Hrebienok
 • lanové parky – např. Veveričí lanový park nebo Lanový park v Tatranské Kotlině
 • golf – golfový areál Black Stork vezme dech všem bez ohledu na jeho “handicap”
 • jízda na koni – sportovní jezdecký klub Jagal Mengusovce
 • vodní svět AquaCity Poprad.

Náš tip na výlet: Tatranský národní park

Tatranský národní park

Dovolená snů pro vaše děti

Dovolená by nebyla dovolená, kdyby si ji neužily především děti. Slovenské Tatry jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi, a to i s těmi nejmenšími. Čerstvý vzduch a pohyb, kombinace, kterou vaše ratolesti ocení především tehdy, vyrazíte-li s nimi za dobrodružstvím s eko-projektem Tatranská divočina. Ten nabízí poznání zajímavých míst, přínos nových znalostí a nepopsatelné zážitky ve společnosti čtyř zvířecích kamarádů.

Celodenní výlet do Mini Tatralandia parku si zamilují děti každého věku, je jakousi “sázkou na jistotu”. Otrávené obličeje vašich ratolestí se ve vteřině změní v jásající a usmívající se tváře, tomu věřte.

Starším dětem se zaručeně zavděčíte jedinečnou jízdou v tzv. mountain kárách nebo v jakémkoli lanovém parku.

Aktivní dovolená s připojištěním

Chystáte-li si na slovenských horách trochu zvednout srdeční tep adrenalinovými sporty, nezapomeňte se připojistit (pokud konkrétní aktivita vůbec pojistit lze). Při vyplňování formuláře v naší kalkulačce nezapomeňte zaškrtnout kolonku rizikové sporty, popř. také zimní sporty a před samotným uzavřením cestovního pojištění si důkladně přečtěte veškeré informace, ať jeden skok do prázdna nepřinese vám a vaší rodině velké finanční starosti. Doporučujeme vybrat pojištění s vyššími pojistnými limity a rozhodně na pojištění nešetřit.

Důležité rady na závěr

 • Hlídejte si počasí – nevyrážejte do hor, když předpověď hlásí déšť, vítr a podobné nečasy
 • Nechoďte sami – putovat po horách bez doprovodu je velkým rizikem, ale pokud se pro to přece jen rozhodnete, dejte vědět blízké osobě, kam přesně vyrážíte a kam plánujete dojít (dojet)
 • Nezbytnosti s sebou – kromě pohorek a vhodného oblečení je nutné mít s sebou nabitý telefon, KPZ, něco k snědku, obinadlo, pláštěnku
Hledat na webu Srovnátor.cz