Techniky zabezpečení domácích mazlíčků

19.12.2017

Češi jsou národem pejskařů a pokud se jedná o velikost, tak rozhodně netroškaří. Když už se pro koupi domácího mazlíčka rozhodují, zvažují pro i proti, kladou si určitě otázku, jak budou s pejskem nebo jiným domácím mazlíkem cestovat. Nejkomfortnějším typem přepravy je transport vlastním vozem. Nemusíte se tak na nikoho ohlížet a nikoho tím navíc nebudete obtěžovat. Za nesprávný převoz zvířete v autě můžete dostat pokutu a nejen to – nezajištěný domácí mazlíček vážící kolem 20 kg vyvine v padesátikilometrové rychlosti v letu sílu půl tuny a s tím si není radno zahrávat.

Techniky zabezpečení domácích mazlíčků

Zákon sám blíže nespecifikuje, jak má být zvíře zajištěno. Nezbytností však je zabezpečit zvíře takovým způsobem, aby nijak neohrozilo řidiče, spolujezdce ani zvířata, potažmo provoz na pozemních komunikacích. Malá zvířata, která pobíhají po autě strhávají pozornost řidiče, mohou se mu plést do řízení a v případě vzniku nehody pod vlivem stresu znemožňují práci záchranným složkám.

Bezpečnostní autopás pro psa

Jednou z nejlevnějších variant, jak zabezpečit svého miláčka v autě je jednoznačně bezpečnostní pás. Speciální postroj vyvinutý pro psy od velikosti XS pro malá moderní plemena jako jsou čivavy, yorshire terrier, mops apod. až po velikosti XL pro dogy a bernardýny se jednoduše připevňuje k běžnému bezpečnostnímu pásu a lze využít i jako postroj na procházky.

Automříže

Mříž se instaluje za zadní sedadla a odděluje tak posádku auta od zavazadlového prostoru. Toto řešení nepatří mezi nejlevnější, za mříže si v příplatkové výbavě automobilky účtují kolem 20 000 Kč. Mají nespornou výhodu v tom, že spojí příjemné s užitečným. Zvíře bude zajištěno a vnitřek auta bez poskvrny a všudypřítomných chlupů.

Autoklece, přepravky

Přepravka je praktickým doplňkem do auta, který lze využít i na cesty letadlem, popřípadě i na doma jako psí pelíšek. Výhodou přepravky je izolace psa od interiéru automobilu, takže nedojde ke znečištění vozu. Autoklece jsou ideální pro větší plemena, stejně jako přepravky se musí před jízdou řádně zajistit.

Závěsné ochranné lůžko

Máte-li k dispozici celou plochu zadních sedaček, je ochranný autopotah tím správným řešením k zajištění vašeho mazlíčka. Lůžko chrání sedačky a rozděluje prostor mezi přední a zadní částí vozu. Ideální kombinací na cesty je ochranné lůžko s bezpečnostním autopásem.

Autosíť

Odpůrci autosítě argumentují tím, že ji pes snadno rozkouše, což je pravděpodobně možné, ale výrobci myslí na vše a vyrábí sítě z pevného nylonu. Autosíť zabraňuje pohybu psa do předních prostor vozu a v případě nehody je schopna zbrzdit jeho akceleraci.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Přívěsné vozíky pro psy

Dražší, ale nejefektivnější varianta převozu domácích mazlíčků, ze které budou mít příslušníci policie jistě radost, když vás zastaví ke kontrole. Přívěsný vozík pro psy se vyplatí majitelům více jak jednoho psa, bývá rozdělen do jednotlivých kotců, které mohou být kromě ventilace nadstandardně vybaveny i plastovými okny a izotermickou nástavbou.

Nevolnost z jízdy je běžná nemoc, kterou lze jednoduše podchytit užitím léku před samotnou cestou. Málokdo ale ví, že tzv. kinetózou trpí i domácí mazlíčci, kteří si ale nedokáží správně vyložit důvod jejich závratě a mohou být zmatení a chovat se nepředvídatelně. Správný řidič tyto situace musí předvídat a proto svého mazlíčka přepravuje vždy s ohledem na svou i jeho bezpečnost.

Hledat na webu Srovnátor.cz