Cestovní pojištění do USA

27.07.2017

Dovolená v USA se pro vás zcela jistě stane zážitkem na celý život. Spojené státy americké jsou doslova nabité úchvatnými místy, která jinde na světě neuvidíte. Vzhledem k obrovské rozloze je na místě cestu do USA alespoň do jisté míry předem naplánovat. Při plánování nezapomeňte na cestovní pojištění, které oceníte v případě, že v průběhu dovolené budete potřebovat zdravotnickou péči. Ta je v USA mimořádně nákladná. Bez cestovního pojištění by se vám tedy vysněná dovolená mohla pěkně prodražit.

Cestovní pojištění do USA

Místa, která byste neměli vynechat

Je těžké určit a jmenovat ta nejzajímavější místa USA. Pro někoho to budou národní parky s kouzelnými krajinami, které doposud znal jen z obrázků, pro někoho jiného zase velkoměsta s dokonalými památkami. Někoho nejvíce uchvátí nekonečné pláže na exotických havajských ostrovech.

Připomeňme si některá proslulá, dechberoucí místa, která nadchnou většinu turistů:

 • Death Valley (Údolí smrti) je národní park, který charakterizuje horko, sucho a pusto. Jedná se o nejsušší, nejteplejší a zároveň nejníže položené místo v USA. Navzdory svému názvu zde žijí různé druhy zvířat.
 • Niagarské vodopády se nachází na hranici Spojených států amerických s Kanadou. Tuto přírodní ikonu si může vychutnat při pohledu shora, nebo můžete na lodi doplout až přímo k vodopádům.
 • Grand Canyon je součástí stejnojmenného národního parku. Tento nejdelší kaňon na světě je dlouhý 446 km. Jeho šířka se pohybuje od 500 m do 29 km a jeho největší hloubka dosahuje 1,6 km.
 • Horseshoe Bend patří k perlám západní Ameriky. Meandr řeky Colorado ve tvaru podkovy zde tvoří nádhernou přírodní scenérii.
 • Národní park Bryce Canyon je jakýmsi unikátním skalním městem, plným skalních věží, bran a oblouků nejroztodivnějších tvarů.
 • V národním parku Yellowstone jsou shromážděny asi dvě třetiny všech světových gejzírů. Kromě gejzírů a horkých jezer zde můžete vidět vlky, bizony nebo medvědy grizzly.
 • Mount Rushmore je impozantní sousoší, vytesané přímo do žulového skalního masivu. Zobrazuje hlavy čtyř významných amerických prezidentů – G. Washingtona, T. Jeffersona, T. Roosevelta a A. Lincolna.
  památník Mount Rushmore

Při svých cestách nezapomeňte navštívit některá z nejpopulárnějších měst, mezi která patří:

 • Miami
 • San Francisco
 • Las Vegas
 • New York
 • Washington D.C.

Mimořádně nákladná zdravotní péče

Spojené státy americké jsou známé také mimořádně vysokými finančními náklady na lékařská ošetření a zdravotní péči. Zdravotní péče v USA je jednou z nejdražších na světě. To je hlavním důvodem, proč je nutné si před cestou sjednat cestovní pojištění. V opačném případě byste se vystavili riziku, že si případné výdaje na zdravotní péči budete muset uhradit sami.

Průměrné náklady na ošetření dosahují v USA až 250 000 Kč. Ošetření zlomeniny by vás mohlo přijít na 180 000 Kč, za léčbu akutního zánětu slepého střeva byste mohli zaplatit i 600 000 Kč. Podobná zdravotní komplikace vás přitom může potkat kdekoli – bohužel třeba i na dovolené.

Další možná zdravotní rizika záleží na činnostech, kterým se chcete při návštěvě USA věnovat. Specifickým infekčním onemocněním, s nímž se můžete na území USA setkat, je horečka Skalistých hor (Rocky Mountain Spotted Fever). Přenáší ji klíšťata – riziko nákazy tedy hrozí při pobytu v přírodě.

Cestovní pojištění může vedle léčebných výloh pokrýt také další rizika, která vás mohou během dovolené potkat – ztráta nebo poškození zavazadel, storno zájezdu, způsobení škody jiné osobě na zdraví či majetku. Nejjednodušší cestou, jak si cestovní pojištění sjednat, je využít naši online kalkulačku cestovního pojištění.