Výlet za kulturou a cestovní pojištění

30.03.2017

Po dlouhém období mrazů nás konečně přivítalo jaro, které láká k výletům a dovoleným. Takový prodloužený víkend v rozkvétající Paříži by ze zimního spánku probudil snad každého. Ať už budete cestovat kamkoliv, nezapomeňte na cestovní pojištění, a to i v případě, plánujete-li odjet jen na jedno odpoledne kousek za hranice naší země.

Výlet za kulturou a cestovní pojištění

Jak je to s cenou pojištění?

Cestovní pojištění obecně patří k těm dostupnějším. Díky vysokému množství nabídek má každý možnost vybrat si to nejvýhodnější pojištění. A od čeho se cena odvíjí? Výsledná částka, kterou za cestovní pojištění zaplatíte, závisí kromě délky pobytu také na cílové zemi, rozsahu krytých škod, typu cesty, případném plánovaném sportu (myšleny jsou sporty rekreační, zimní či rizikové) a typu pojištění. Typem pojištění je myšlena četnost návštěv zahraničí v jednom roce, jedná se o jednorázový pobyt, opakovaný či celoroční pobyt. Takže zjednodušeně lze říci, že o konečné ceně pojištění především rozhodují vaše cestovatelské úmysly.

Úraz v zahraničí. Jak postupovat?

Jakmile se vám v zahraničí stane cokoliv ve spojitosti s lékařskou pohotovostí, vezměte si k ruce číslo pojistky a zavolejte asistenční službě, která vám pomůže se všemi potřebnými kroky. Pokud tedy budete ve stavu, kdy telefonát a ostatní úkony zvládnete. I v případě návštěvy zubaře či praktického lékaře se nebojte ozvat své asistenční službě, v takových situacích vám poradí, k jakému lékaři jít a co podniknout dál. Vždy s sebou mějte doklad o pojištění a nezapomeňte si uschovat všechny účtenky a doklady.

Pozor, zloději nejsou jen u nás

Nejen úraz či jiná nehoda vás může v zahraničí překvapit. Všude na světě existují jedinci, kteří se rádi přiživí na druhých osobách. Jejich cílem můžete být i vy. Zloději se možná dostanou do vašeho hotelového pokoje nebo vám odcizí věci ještě na letišti. V takovém případě přivolejte místní policii a nechte si od ní vystavit policejní protokol. Pokud vám zloději neukradnou fotoaparát či telefon, vše si pečlivě zdokumentujte. Pojistnou událost okamžitě hlaste své pojišťovně skrze asistenční službu a zkuste si dovolenou užít i přes všechny problémy.

Za hranice jen na “chvíli”? Ne bez pojištění

Pokud bydlíte poblíž hranic, jistě si ve volných chvílích “zajedete” do sousední země na výlet nebo třeba jen na rychlý nákup. “Do hodiny jsme zpět, tak není nutné mít pojištění.” Taková věta vás může přijít draho, jelikož časový interval nerozhoduje o tom, zda si sjednat či nesjednat cestovní pojištění. V každém případě, i kdybyste jeli k sousedům jen načerpat benzín, musíte mít platnou pojistku. Policie, která vás možná zastaví, se s vámi nebude bavit o tom, na jak dlouho jste hranici překročili. Argument, že vás pojištění bude stát spoustu času, vám rychle vyvrátíme. Během několika minut si s námi online můžete srovnat nespočet cestovních pojištění, vybrat, a dokonce i sjednat.

Hledat na webu Srovnátor.cz