Dražší povinné ručení jako trest pro silniční piráty

31.07.2014

Podle statistik nejvíce dopravních nehod způsobují řidiči vozů Audi, BMW či Alfy Romeo. Dalo by se tedy říci, že čím rychlejší auto, tím větší pravděpodobnost karambolu nebo spáchání přestupku. Každý tento hřích ale zůstává nesmazatelně zapsán v řidičově historii a znatelně se projeví na ceně jeho povinného ručení.

Dražší povinné ručení jako trest pro silniční piráty
Nejvíce nehod způsobují řidiči Audi a BMW | Foto: Motortrend.com

Jak poznat piráta silnic

Profil údajného piráta silnic je známý. Jde o muže ve věku mezi 21 až 30 lety, s nadstandardním příjmem, který žije v Praze a vlastní silný vůz – nejčastěji Audi nebo BMW. Nemusíte ale okamžitě odpovídat výše popsanému profilu, abyste způsobili dopravní nehodu. Sami se můžete považovat za zodpovědného řidiče, ale stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě.

Zejména ve městech s vysokou koncentrací vozidel. Nejvíce se totiž bourá v Praze, Ostravě a dalších větších městech. Ať už jste, nebo nejste silniční pirát, nehoda se nevyplácí. Nejenom z hlediska aktuálních hmotných škod, ale především v rámci povinného ručení.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Malus aneb zlý sen řidiče

Bonusy a malusy jsou motivačním systémem, kterým pojišťovny odměňují či trestají řidiče. Motivací jsou právě bonusy. Za beznehodovost řidiči získávají slevu na povinném ručení. V případě páchání přestupků se nastřádané měsíce bez nehody začnou odečítat. V případě, že všechny bonusy vyčerpáte, za povinné ručení si připlatíte. Pokud se dostanete do mínusu, z celkové částky nadšeni rozhodně nebudete.

Zpravidla se za jednu nehodu odečítá 24 až 36 měsíců. V nejhorším případě přijdete způsobenou nehodou o tři roky bezpečného ježdění a výhodu levnější pojistky. Výše srážek se ale u většiny pojišťoven v rámci konkurenčních bojů mění. Před sjednáváním povinného ručení je vhodné srovnat si nabídky jednotlivých pojišťoven i z pohledu přirážek, které se Vám započtou za dopravní nehodu. U některých pojišťoven Vás totiž v případě nehody čeká menší „trest“, než u jiných.

Jak zjistit svůj bonus

Pojišťovna by Vám měla každoročně poslat novou smlouvu s aktuálním počtem bonusů k Vašemu povinnému ručení. Nebo můžete využít pomoci našeho pojišťovacího specialisty, který Vám výši bonusu sdělí na počkání.

Hledat na webu Srovnátor.cz