Povinné ručení nemůžete ukončit kdykoli Vás napadne

13.08.2014

Důvodem, proč se klienti stále dopouštějí chyb kolem výpovědi povinného ručení, je mnohdy jen neznalost pravidel. Nechcete být jedním z těch, kteří doplácejí na svou neznalost? Podívejte se, kdy můžete ukončit smlouvu povinného ručení.

Povinné ručení nemůžete ukončit kdykoli Vás napadne

Často se setkáváme s tím, že si klient sjedná při koupi vozu i povinné ručení. Po půl roce zjistí, že platí zbytečně moc. A tak si sjedná nové povinné ručení online prostřednictvím naší kalkulačky a myslí si, že mu ta předchozí smlouva automaticky zanikne.

„Bohužel takhle jednoduché to není. Povinné ručení se většinou sjednává na dobu neurčitou. A pokud chcete ukončit stávající pojištění, protože jste našli výhodnější povinné ručení, musíte podat písemnou výpověď povinného ručení na pojišťovnu.“ radí naše produktová manažerka
Ing. Lenka Janatová.

Berte na vědomí, že výpověď povinného ručení musíte podat nejpozději šest týdnů před uplynutím pojistného období. Pojistná smlouva zaniká k datu, kdy jste si povinné ručení sjednali.

Přestat platit povinné ručení nestačí

Jedná se o velký mýtus. V případě, že nezaplatíte povinné ručení na další pojistné období, smlouva nezaniká hned, ale až po uplynutí nějaké doby. Pojišťovna Vás nejprve upozorní e-mailem či telefonicky. Poté pošle upomínku s datem, do kdy musí být nedoplatek pojistného uhrazen, kde mimo jiné naleznete i upozornění na zánik pojištění. Pokud i přesto do daného termínu nezaplatíte, pojistná smlouva zaniká následujícího dne. Vy však musíte doplatit pojistné k stanovenému dni zániku, současně i s navýšením o patřičné penále.

Prodáváte auto? Zrušte si povinné ručení

Pokud jste prodali a odhlásili auto z registru vozidel, pečlivě si zkontrolujte, zda jste řádně ukončili povinné ručení. Při prodeji vozu Vaše pojištění nepřechází na nového majitele. A jestliže to pojišťovně neoznámíte, fakt, že už vozidlo nevlastníte, není rozhodující. Může se stát, že nový majitel způsobí škodu vozidlem, které je evidované stále na Vás. A jste to vy, kdo přichází o bonusy a vystavuje se zbytečným nepříjemnostem.

Potřebujete pomoci s výpovědí

Chcete přejít k jiné pojišťovně? Prodáváte auto? Nebo Vám odcizili vozidlo? Nestačí do pojišťovny zavolat, že chcete zrušit smlouvu, nebo jen přestat platit pojistné. Výpověď musíte podat vždy písemně. K vytvoření výpovědi můžete využít náš generátor výpovědi povinného ručení. Anebo nás kontaktujte a my Vám s výpovědí povinného ručení pomůžeme.