Zdravotní vs. cestovní pojištění

09.10.2016

Přemýšlíte před cestou do zahraničí, zda je nutné se pojistit? Ať už vyrážíte na dovolenou či pracovní cestu k základnímu zdravotnímu pojištění si pořiďte i komerční cestovní pojištění.

Zdravotní vs. cestovní pojištění

Základem komerčního cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které zahrnuje náklady za ošetření, léky a léčbu, hospitalizaci, nezbytné převozy a další výdaje spojené s vaším úrazem či nemocí. Součástí tohoto pojištění je také repatriace nemocného do vlasti či převoz tělesných ostatků v případě jeho úmrtí.

Co je zdravotní pojištění?

Zdravotní pojištění slouží k úhradě základní zdravotní péče, a to nejen v ČR, ale v celé Evropě. Jedná se o pojištění zákonem povinné. Dokladem o sjednaném pojištění je Evropský průkaz pojištěnce, který byste měli mít stále u sebe.

Zdravotní pojištění v zahraničí

Cestování jen s modrým průkazem nemusí vždy znamenat léčbu bezplatnou. Průkaz vám zajistí nezbytnou péči, ale ve většině zemí si pacienti doplácejí za ošetření i léky. V případě, že by váš stav vyžadoval převoz zpět do ČR pod lékařským dohledem, vše si uhradíte ze svého.

Hledat na webu Srovnátor.cz