Proč je dobré mít havarijní pojištění?

Havarijní pojištění auta není povinné, ale fakta hovoří pro jeho sjednání. V České republice se každou hodinu stane deset dopravních nehod a odcizeno je jedno a půl vozidla. Pokud jste nehodu nezpůsobili vy, je škoda hrazena z povinného ručení viníka. Ukradené auto vám ale nikdo nezaplatí. Pouze havarijní pojištění pokryje škodu nejen v případě nehody nebo krádeže, ale také když vám auto poničí vandalové či kroupy.

Jak si vybrat to nejlepší havarijní pojištění

Havarijní pojištění pokrývá škodu na vozidle způsobenou havárií, krádeží, vandalismem anebo přírodním živlem. Zároveň se lze pojistit proti vykradení vozidla či srážce se zvěří. Doporučujeme při výběru balíčku zohlednit vaši osobní situaci a míru rizika. Pokud máte starý vůz, nebudou vás tolik trápit oděrky a škrábance jako majitele nového auta. Stejně tak je vyšší riziko krádeže u aut zaparkovaných na ulici než u garážovaných vozidel.

Pojišťovny nabízejí různé varianty pojištění, které se liší rozsahem pojištěných událostí a také spoluúčastí. V současnosti existují rovněž balíčky All Risk, které kryjí veškerá rizika a mají nulovou spoluúčast.

Krátkodobé havarijní pojištění

Pojistku je možné sjednat i na kratší dobu, například letní dovolenou – jen počítejte s vyšší částkou za den. Krátkodobé pojištění je možné si sjednat od 14 dnů do 3 měsíců.

Havarijní pojištění

Proč si sjednat havarijní pojištění online?

Srovnátor.cz vám na základě zadaných parametrů srovná nabídky ověřených pojišťoven. Z těch si můžete vybrat balíček, který odpovídá nejlépe vašim potřebám. Vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, za kolik byste mohli své vozidlo pojistit. Vše je záležitostí jen několika minut.

Proč Srovnátor.cz?

  • Jsme nezávislí – nenutíme vám konkrétní produkt ani pojišťovnu. Chceme, abyste si sami vybrali tu nejlepší nabídku.
  • Jsme transparentní – poskytujeme férový přístup a veškeré dostupné informace pro vaše správné rozhodnutí.
  • Pomáháme Vám ušetřit – 9 z 10 klientů na našem webu najde levnější nabídku a ušetří několik stovek i tisíc korun ročně.
  • Šetříme váš čas – pojištění si můžete sjednat během několika minut online. Už žádné návštěvy pobočky a zbytečné čekání.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod způsobené na vlastním vozidle. Sjednání havarijního pojištění je dobrovolné.

Havarijní pojištění kryje škody způsobené na vlastním vozidle při havárii a to včetně střetu se zvěří, při poškození vozidla vandalem, krádeži nebo při škodách způsobených živelnou pohromou. Z pojištění jsou vyloučeny škody, které vznikly běžným opotřebením, škody způsobené předmětem, který je převážen na střeše auta (lyže, kola a jiné) a úmyslné poškození vozidla. Škody způsobené jinému vozidlu kryje povinné ručení.

Totální škoda nastává ve chvíli, kdy je vozidlo poškozeno tak, že nejde opravit, případně by oprava vozidla přesáhla aktuální hodnotu vozidla (v momentě před havárií).

Při stanovení ceny havarijního pojištění se vychází těchto údajů:

  • tovární značka a typ vozidla
  • stáří vozidla
  • pořizovací cena vozidla

Cenu ale může ovlivnit také zohlednění bonusu, zvolená frekvence plateb a výše spoluúčasti.

Na to se nedá odpovědět konkrétní částkou. Vzhledem k tomu, že se u výše pojistného u havarijního pojištění nejčastěji vychází ze stáří vozu, tovární značky a typu vozidla a také pořizovací ceny, cena se u každého vozidla liší. Konečnou cenu může také ovlivnit např. započtení bonusu, zvolená frekvence placení nebo výše spoluúčasti. Chcete-li vědět, kolik by stálo havarijní pojištění na Vaše vozidlo, můžete využít naši online kalkulačku.

Havarijní pojištění se vztahuje na škody způsobené na vlastním vozidle a to v rozsahu částečného poškození až totálního zničení. Dále se vztahuje na škody způsobené při střetu se zvěří, při neoprávněném užití vozidla, působením přírodních živlů nebo řáděním vandala.

Havarijní pojištění se na Vašem vozidle vyplatí v případě, že je vůz mladší 10 let.

Hledat na webu Srovnátor.cz