Náš závazek

Pomůžeme Vám najít správný produkt. Jsme odhodláni Vám zajistit nejlepší cenu.

Jsme tu pro Vás na telefonu i chatu. Podáváme jasné a nezkreslené informace.

Respektujeme Vaše soukromí. Nabízíme Vám nezávislé porovnání cen.

Sjednáme Vám pojištění o víkendu. Věnujeme Vám tolik času, kolik je potřeba.

Proč je dobré mít havarijní pojištění?

Havarijní pojištění auta není povinné, ale fakta hovoří pro jeho sjednání. V České republice se každou hodinu stane deset dopravních nehod a odcizeno je jedno a půl vozidla. Pokud jste nehodu nezpůsobili vy, je škoda hrazena z povinného ručení viníka. Ukradené auto vám ale nikdo nezaplatí. Pouze havarijní pojištění pokryje škodu nejen v případě nehody nebo krádeže, ale také když vám auto poničí vandalové či kroupy.

Jak si vybrat to nejlepší havarijní pojištění

Havarijní pojištění pokrývá škodu na vozidle způsobenou havárií, krádeží, vandalismem anebo přírodním živlem. Zároveň se lze pojistit proti vykradení vozidla či srážce se zvěří. Doporučujeme při výběru balíčku zohlednit vaši osobní situaci a míru rizika. Pokud máte starý vůz, nebudou vás tolik trápit oděrky a škrábance jako majitele nového auta. Stejně tak je vyšší riziko krádeže u aut zaparkovaných na ulici než u garážovaných vozidel.

Pojišťovny nabízejí různé varianty pojištění, které se liší rozsahem pojištěných událostí a také spoluúčastí. V současnosti existují rovněž balíčky All Risk, které kryjí veškerá rizika a mají nulovou spoluúčast.

Krátkodobé havarijní pojištění

Pojistku je možné sjednat i na kratší dobu, například letní dovolenou – jen počítejte s vyšší částkou za den. Krátkodobé pojištění je možné si sjednat od 14 dnů do 3 měsíců.

Havarijní pojištění

Proč si sjednat havarijní pojištění online?

Srovnátor.cz vám na základě zadaných parametrů srovná nabídky ověřených pojišťoven. Z těch si můžete vybrat balíček, který odpovídá nejlépe vašim potřebám. Vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, za kolik byste mohli své vozidlo pojistit. Vše je záležitostí jen několika minut.

Proč Srovnátor.cz?

 • Jsme nezávislí – nenutíme vám konkrétní produkt ani pojišťovnu. Chceme, abyste si sami vybrali tu nejlepší nabídku.
 • Jsme transparentní – poskytujeme férový přístup a veškeré dostupné informace pro vaše správné rozhodnutí.
 • Pomáháme Vám ušetřit – 9 z 10 klientů na našem webu najde levnější nabídku a ušetří několik stovek i tisíc korun ročně.
 • Šetříme váš čas – pojištění si můžete sjednat během několika minut online. Už žádné návštěvy pobočky a zbytečné čekání.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod způsobené na vlastním vozidle. Sjednání havarijního pojištění je dobrovolné.
Havarijní pojištění kryje škody způsobené na vlastním vozidle při havárii a to včetně střetu se zvěří, při poškození vozidla vandalem, krádeži nebo při škodách způsobených živelnou pohromou. Z pojištění jsou vyloučeny škody, které vznikly běžným opotřebením, škody způsobené předmětem, který je převážen na střeše auta (lyže, kola a jiné) a úmyslné poškození vozidla. Škody způsobené jinému vozidlu kryje povinné ručení.
Je nezbytně nutné vypovědět havarijní pojištění vždy písemně. Způsobů, jak pojištění vypovědět, je několik:
 • výpověď dohodou
 • výpověď podaná 6 týdnů před koncem pojistného období
 • výpověď do dvou měsíců od uzavření pojistné smlouvy
 • změna majitele vozidla
 • vyřazení vozidla z evidence motorových vozidel
 • výpověď do třech měsíců ode dne nahlášení pojistné události
 • neplacení pojistného
 • výpověď při neakceptaci změny pojistného
Pojištění platí nejdříve ode dne, kdy je sjednána pojistná smlouva a to k datu, které je ve smlouvě stanoveno. Počátek havarijního pojištění může být stanoven vždy nejdříve na den sjednání smlouvy, nelze ho sjednat zpětně. Je ale možné smlouvu sjednat s odloženým počátkem pojištění.
Stanovením výše spoluúčasti se majitel vozidla zavazuje uhradit částku, kterou se bude vždy podílet na způsobené škodě. Uváděna je buď v procentech, nebo v konkrétně uvedené částce.