👍 Havarijní pojištění do 1 minuty

Sjednejte si to správné havarijní pojištění

Zadejte pár údajů, vyberte si jednu z porovnaných nabídek a užijte si zbytek vašeho volného dne.

Nebo vyplňte údaje o voze ručně

12 000
zvířat ročně srazí řidiči na
našich silnicích, průměrná
škoda činí 26 000 Kč
2 500
klientů má ročně
nehodu v Chorvatsku, odtah
stojí průměrně 22 584 Kč
Online srovnání
9 pojišťoven
Havarijní pojištění

Kolik orientačně stojí havarijní pojištění na rok?

Podívejte se, jak může vypadat cena havarijního pojištění za rok. Využijte náš srovnávač a zjistěte během pár minut, kolik doopravdy zaplatíte.

Porovnání havarijního pojištění - 20 let, bonus 0%
Porovnání havarijního pojištění - 35 let, bonus 35%
Porovnání havarijního pojištění - 50 let, bonus 50%

Sjednejte si své pojištění
dle vašich potřeb a preferencí

Sjednat online havarijní pojištění
Sjednat online

Díky srovnátoru najdete vaše ideální havarijní pojištění a další připojištění během několika minut

Nebo vyplňte údaje o vozidle ručně

Sjednat telefonicky havarijní pojištění
Sjednat telefonicky

Pokud dáváte přednost přátelskému hlasu po telefonu, jsme připraveni vám pomoci

Naši zákazníci nám důvěřují,
přesvědčte se i vy

Foto Josef Střítecký
Josef Střítecký

Vše rychle a bezproblémově vyřešeno k mojí spokojenosti. Doporučuji. Update: V lednu 2023 sjednáno pojištění na další vozidlo. Opět vše bez problémů. Stále doporučuji.

Foto Martin
Martin

Rychlé a přehledné srovnání. Pojistku jsem sjednal během 5 minut a za cenu, kterou jsem jinde nedostal. Děkuji a doporučuji!

Foto Josef Čapský
Josef Čapský

Jeden z mála srovnávačů pojištění, kdy jste schopní zjistit cenu pojistky bez otravného vyplňování emailů a telefonů. Využívám velmi rád.

Výše uvedené recenze jsou od zákazníků, kteří naše služby skutečně využili.

Cenu havarijního
pojištění si kontrolujte
každý rok

Po nehodě, odcizení, či jiné pojistné události vám pojišťovna vypočítává vyplacení částky z pojištění podle aktuální hodnoty vašeho vozu, nikoliv podle ceny vozu v době zřízení pojištění.

Aktuální hodnota vozu s každým rokem prudce klesá, a tak se všem řidičům vyplatí při každém výročí havarijního pojištění upravit svoji pojistku tak, aby tuto hodnotu reflektovala.

Nebojte se, při zřízení pojištění u nás vám nové nabídky každoročně pohlídáme a ujistíme se, že ročně za havarijní pojištění nepřeplácíte.

Proč si sjednat pojištění
na srovnátoru?

Havarijní pojištění cena

Pomáháme klientům ušetřit

9 z 10 klientů na našem webu najde levnější nabídku havarijního pojištění a ušetří až několik stovek i tisíc korun ročně na výhodnějších službách.

Havarijní pojištění online

Rychlé sjednání online

Už žádné návštěvy pobočky a zbytečné čekání. Na našem online srovnátoru si může každý sjednat pojištění online během několika minut.

Pomůžeme vám s havarijním pojištěním

Se vším vám pomůžeme

Díky našim vstřícným operátorům jsme vám k dispozici na telefonu, emailu i chatu. I o víkendu vám pomůžeme najít ten správný produkt.

Nabízíme vám tu nejrychlejší cestu
k pojištění vozidla

Krok 1 - Zadejte SPZ vozidla pro výpočet havarijního pojištění Krok 1

Zadejte SPZ vozidla

K zobrazení a srovnání nabídek stačí zadat SPZ vozu, vaše PSČ a věk. Tyto informace nám stačí k tomu, abychom vám mohli srovnat a ukázat ty nejlepší nabídky povinného ručení a havarijního pojištění.

Krok 2 - Havarijní pojištění cena Krok 2

Vyberte si tu nejlepší nabídku

Jen u nás najdete nabídky srovnané podle cen i obsahu pro nejférovější porovnání. Díky našemu srovnávači rychle najdete nejvýhodnější i to nejlevnější pojištění.

Krok 3 - Sjednejte si své havarijní pojištění Krok 3

Sjednejte si své pojištění

Pojištění si sjednáte do několika minut. Veškeré dokumenty najdete v e-mailu a uhrazením první platby za pojištění přijmete smlouvu i její smluvní podmínky.

o havarijním pojištění

K čemu potřebujete
havarijní pojištění?

V České republice se každou hodinu stane deset dopravních nehod a viníkem se může stát kdokoliv. Pokud nehodu způsobíte vy, povinné ručení vám nijak nepomůže. Pouze havarijní pojištění auta pokryje škodu nejen v případě vámi způsobené nehody, ale i v případě krádeže, nebo když vám auto poničí neznámí vandalové či kroupy.

I vy můžete bourat a i vy můžete nechtěnou vinou zranit sebe nebo vaše nejbližší. Jen havarijní pojištění vám může zajistit dostatečné odškodnění.

Kdykoliv vás mohou zastihnout kroupy, pád stromu při projížďce lesem, nebo povodně, při kterých se k autu prostě nedostanete.

Nemusíte bourat, malý kamínek odražený ze silnice dokáže vytvořit nemalou prasklinu. Chraňte sebe i svá skla s tím správným pojištěním.

Po havárii je odcizení hned druhou nejčastější škodou na vozidle. Nenechte si zloději zkazit den a zajistěte si proplacení veškerých vzniklých škod.

Nebezpečí srážky se zvěří hrozí i mimo rizikové oblasti. Poškození vozidla při střetu i s malou zvěří může zavinit veliké škody, proti kterým je lepší se pojistit.

Nenechte se dopálit vandaly. V takové situaci se spolehněte na peníze od pojišťovny, které vám ulehčí i takto nepříjemné okolnosti.
havarijní pojištění cena

Co ovlivňuje cenu
havarijního pojištění?

Jelikož řidiči z určitých oblastí bourají více než z jiných částí republiky, ovlivňuje cenu i trvalé bydliště klienta. Například řidič z Prahy, kde je vyšší riziko dopravních nehod, bude platit za havarijní pojištění více než řidič se stejným typem auta z jižních Čech.

Mladší řidiči statisticky bourají více, a proto jsou pro pojišťovny více riskantní. Na rozdíl od starších řidičů si tak mladší za pojištění připlatí o něco víc.

Cena havarijního pojištění se odvíjí od druhu vozidla, výkonu motoru, objemu válců, výkonu, hmotnosti, stáří, i způsobu užívání. U drahých nových vozů řidiči za své pojištění zaplatí víc než řidiči starších vozů. Zároveň řidiči, kteří využívají své vozidlo pro podnikání, zaplatí více než řidiči vozidla užívaného pro soukromé účely.

Pokud má balíček havarijního pojištění nadstandardní služby, jako například vysoké pojištění skel a jiná připojištění, cena se automaticky o něco zvýší. I tato zvýšená cena ale může být výhodná, pokud služby máte šanci později využít.

Pokud se rozhodnete pro vysoké procento spoluúčasti, zaplatíte sice za havarijní pojištění méně, v případě nehody ale o to víc zaplatíte a neušetříte ani na malých škodách na autě, které se při vysoké spoluúčasti neproplácí.

Při zřizování havarijního pojištění se pojišťovny zaměřují i na míru zabezpečení pojištěného vozidla. Řidič vozidla s navýšenou bezpečnostní výbavou, jako například aktivní vyhledávání vozidla při krádeži, tak vždy ušetří.
spoluúčast

Co to je spoluúčast na škodě a jaký má na vás dopad

Spoluúčast je jednoduše váš podíl na škodní události. Vždy, když si sjednáváte havarijní pojištění, zároveň ujednáváte i výši spoluúčasti, která může být stanovena buď jednou částkou (jako například 5000 Kč), nebo kombinací procenta podílu na škodě a částky (jako například 5% minimálně 5000 Kč). Spoluúčast je tedy třeba volit co nejnižší, aby i váš podíl na škodě byl co nejmenší.

Často kladené otázky

Havarijní pojištění je pojištění, které kryje škody na vašem vozidle, které jste nemohli ovlivnit. Mezi rizika krytá v rámci havarijního pojištění pak spadají havárie, odcizení vozu, vandalismus, živelné události a střet se zvěří. Porucha vašeho vozu však v rámci havarijního pojištění krytá není. Pokud se chcete podívat na varianty havarijního pojištění, můžete si jej spočítat online.

Cena havarijního pojištění zaleží na tom, jaké máte vozidlo. A to nejen na jeho výkonu, ale i na jeho zabezpečení a jeho hodnotě, ale i na výrobci a modelu vozidla. Vozidla vyšší třídy nebo vozidla obecně dražší a výkonnější, mívají i výrazně vyšší cenu havarijního pojištění. Pokud chcete znát konkrétní kalkulaci na vaše vozidlo, neváhejte se obrátit na naši infolinku nebo si cenu spočítejte zde.

Pro kohokoliv, kdo se bojí toho, že mu bude vozidlo odcizeno, bude se podílet na dopravní nehodě, nebo se třeba obává krupobití, nebo střetu se zvěří. Obecně se havarijní pojištění zejména vyplatí pro vozidla mladší šesti let. To ale neznamená, že si nemůžete pojistit i starší vozidlo. Pokud chcete znát konkrétní kalkulaci na vaše vozidlo, neváhejte se obrátit na naši infolinku nebo si cenu spočítejte zde.

Cena havarijního pojištění zaleží na tom, jaké máte vozidlo. A to nejen na jeho výkonu, ale i na jeho zabezpečení a jeho hodnotě, ale i na výrobci a modelu vozidla. Vozidla vyšší třídy nebo vozidla obecně dražší a silnější, mívají i výrazně vyšší cenu havarijního pojištění. Pokud chcete znát konkrétní kalkulaci na vaše vozidlo, neváhejte se obrátit na naši infolinku nebo se podívejte do naší online kalkulačky.

Ke sjednání havarijního potřebujete mít u sebe ideálně velký technický průkaz a znát hodnotu vašeho vozu. Pokud máme nové vozidlo, pak postačí, když u sebe budete mít fakturu. Pokud u sebe dokumenty nemáte právě teď, pak to nevadí. Pro kalkulaci vám postačí pouze vaše registrační značka a hodnota vozu. Spočítejte si anonymně cenu přímo na vaše auto v naší kalkulačce.

Slovníček pojmů

Předáváme našim zákazníkům vše,
co o pojištění víme

Přečtěte si vše o pojištění, pojišťovnách a o novinkách na trhu

Hledat na webu Srovnátor.cz