Havarijní pojištění na dovolenou. Jak vybrat to nejlepší

02.08.2016

Věděli jste, že havarijní pojištění si můžete sjednat i na kratší dobu než je jeden rok? Krátkodobé havarijní pojištění lze sjednat od 14 dnů do 3 měsíců. Pokud cestujete do zahraničí autem, rozhodně myslete i na ochranu svého majetku. Přeci jenom riziko dopravní nehody v cizině je mnohem vyšší než jízda autem v tuzemsku.

Havarijní pojištění na dovolenou

Cena není všechno

Cena havarijní pojistky by určitě neměla být na prvním místě. Při výběru doporučujeme hledět na rozsah asistenčních služeb, bezproblémovost při likvidaci, ale i na výši spoluúčasti či možnosti připojištění.

Kritéria pro výběr havarijního pojištění

 1. Jaká rizika vám na dovolené hrozí
  Základem havarijního pojištění je pojištění při havárii a poškození vozidla. Pojistit si můžete ale i odcizení, zničení vozidla živelnou katastrofou či vandalismus, který hrozí především ve velkých městech.
 2. Co vám nabízí asistenční služba
  Součástí každé asistenční služby je podpora na telefonu v čestině 24 hodin denně, ale ne vždy to stačí. Důležité je hledět na to, zda vám uhradí odtah nepojízdného vozidla, či na jak dlouho vám zprostředkuje a uhradí práci mechanika. Rozsah asistenční služby je u každé pojišťovny jiný. Liší se nejen nabízenými službami, ale i částkami, které jsou za jednotlivé služby proplaceny.
 3. Co si připojistit k základnímu pojištění
  Potrápit vás můžou, byť na první pohled menší, ale i tak zásadní nepříjemnosti, jako jsou rozbitá skla či vykradený kufr s vašimi zavazadly. Důležité je zhodnotit do jakých končin cestujete a podle toho zvolit adekvátní připojištění. Připojistit si můžete úraz, zavazadla, skla, nadstandardní asistenční službu nebo i zapůjčení náhradního vozidla.
 4. Jak rychle vyřídí pojišťovna pojistnou událost
  Nekupujte zajíce v pytli, a raději sázejte na ověřené pojišťovny. Rychlost a způsob vyřízení pojistné události by měl být pro pojišťovnu na první místě.

Nevíte si rady?

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, rádi vám pomůžeme. Jsme tu pro vás na telefonu, e-mailu, chatu, ale i facebooku. Kontaktní údaje naleznete na stránce O nás.

Další zajímavé články

Schengenský prostor a cestování s občanským průkazem

Cestování v Schengenu s občanským průkazem
23.03.2018

Volnost v cestování je s předchozím režimem nesrovnatelná. Někde hraniční kontroly vymizely úplně a na jiná místa se dostanete dokonce i bez pasu.

Co kontrolovat na vozidle, než vyrazíte na cestu?

Co je potřeba kontrolovat na vozidle?
21.03.2018

V moderních vozech je hromada kontrolek, které ukazují stav všeho možné. Jsou věci, které by si měl řidič kontrolovat, než vyrazí na cesty.


Kam dále:

Doporučte nás