Cestujete autem na dovolenou? Jak zabavit děti

13.07.2015

Nastal čas, kdy odjíždíte s dětmi na chalupu, za babičkou či na dovolenou. Mnohdy cestujete autem i několik set kilometrů daleko. V autě je horko, nepohodlí a děti se neustále na něco vyptávají. Jak si zpříjemnit dlouhou cestu v autě a děti udržet co nejdéle v klidu?

Autem na dovolenou
Když děti celou cestu spí, je to k nezaplacení. | Foto: Fotolia.com

Na delších cestách určitě dodržujte pravidelné přestávky, pitný režim a dbejte na vhodné občerstvení. Nezásobujte děti jídlem s vysokým obsahem cukru, mohly by být podrážděné.

Klidná cesta je k nezaplacení

Dříve si děti musely vystačit s knížkou případně s walkmanem, dnes už i v autě můžou sledovat svoje oblíbené pohádky, díky přenosným DVD přehrávačům. Cenově se pohybují od 1.490 do 8.775 korun.

Pokud Vaše děti patří k těm kreativnějším a pohádkami je neopijete, tak jim musíte na dlouhou cestu připravit nějaký ten program. Například různé slovní hry, velkou zásobu říkanek nebo hry přímo do auta, které koupíte snad v každém hračkářství.

Jestliže se Vašim dětem dělá v autě špatně, nedoporučujeme jim dávat knížky. A v každém případě si přibalte do tašky kinedryl.

Dobrá rada nad zlato

Patříte mezi ty, co cestují do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění jak pro sebe, tak i pro své děti. Evropský průkaz pojištěnce Vám všechny výlohy spojené s ošetřením nepomůže.

Jak si sjednat pojištění snadno a rychle, bez čekání ve frontě? My Vám sjednáme cestovní pojištění online odkudkoli Vás napadne, třeba i z letiště. Pomocí kalkulačky cestovního pojištění Vám porovnáme hned několik nabídek, stačí si jen vybrat. Cestovní pojištění Vám začne platit prakticky ihned po dokončení objednávky.

Další zajímavé články

Je handsfree opravdu tak bezpečné, jak se tvrdí?

Je handsfree bezpečné?
17.11.2017

V autech se běžně používá systém handsfree. S ním se řidič může věnovat řízení během vyřizování telefonátů. Je handsfree opravdu tak bezpečné?

Srovnání 3 nejnavštěvovanějších italských lyžařských středisek

Srovnání cen zimních středisek v Itálii
15.11.2017

Zalyžujte si letos v Itálii. Máme pro vás cenové porovnání 3 lyžařských středisek.


Kam dále: